Mauricio Pochettino: Barcelona jest faworytem do wygrania Ligi Mistrzów

Radek Koc

19 marca 2019, 11:30

Sport

19 komentarzy

Mauricio Pochettino podzielił się swoimi obserwacjami dotyczącymi rozgrywek Ligi Mistrzów i wskazał na Barcelonę jako głównego kandydata do końcowego zwycięstwa. 

- Zawsze powtarzam, że Barça ma w kadrze wspaniałych piłkarzy oraz jednego geniusza. Pojawia się Leo i robi takie rzeczy, których nikt się nie spodziewa. Nie przestaje zaskakiwać. Ta regularność utrzymująca się od tylu lat i zdolność do zmieniania boiskowych wydarzeń muszą budzić podziw. Mam wielkie szczęście, że mogłem go tyle razy widzieć w akcji. Sporo się też przez niego wycierpiałem. Nie mogłem liczyć na to szczęście, aby mieć go w swojej drużynie i wygrywać tyle trofeów. Ja nie zdobyłem żadnego - powiedział z uśmiechem. 

- Będzie trudno, abym mógł trenować Leo. On jest nadzwyczajny, najlepszy na świecie. Nie musi już niczego udowadniać. Już wykazał, że jest jednym z najlepszych w historii obok Maradony, Cruyffa, Pelégo czy Di Stéfano - dodał Pochettino. 

- Jeśli jest jakiś zdecydowany faworyt do wygrania Ligi Mistrzów, to jest nim Barcelona. Valverde wykonuje znakomitą pracę i ma do dyspozycji Messiego. W dalszej kolejności mamy City i Juventus. Miejmy nadzieję, że Tottenham okaże się niespodzianką. Gdyby udało nam się dotrzeć do finału i zmierzyć z Barçą, byłoby idealnie. Podpisuję się pod takim finałem. Mam ogromną wiarę we własne możliwości - zapewnił.

- Manchester United? Przez ostatnie lata był konstruowany w taki sposób, aby móc wygrywać wielkie trofea. Są tam tacy piłkarze, którzy mogą skomplikować trochę życie Barcelonie. Generalnie jednak kataloński zespół jest o stopień wyżej - zakończył. 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Podlizuje się a ostatnio nam cisnął, czyżby chciał zająć stołek trenerski?

Dobrze powiedziane-:)

masz racje Mauricio ! twoj treneski wech jest do pozazdroszczenia:)

Maurycy dawaj do nas na trenera, jesteś gość.

Czy mi sie wydaje czy ten Pan robi umizgi zeby kiedys pracowac na Camp Nou?

Sam pracuje w THFC i widze tego Pana codziennie. Bardzo mily gosciu. Nadal bardzo aktywny tranuje z zawodnikami. Jesli chodzi o THFC trafili w 10 z wyborem trenera

Jeżeli przejdziemy do Półfinału będzie można nas uznać za faworyta bo jak wiemy przez ostatnie 3 lata zawsze odpadaliśmy w 1/4... ale czuje że w tym roku nam się uda szczególnie że rewanż na Camp Nou a wiemy jak tam grają nasi piłkarze :P