Barcelona za bardzo pospieszyła się z Juanem Mirandą

Julia Cicha

18 marca 2019, 19:00

Mundo Deportivo

23 komentarze

Juan Miranda jest zdolnym zawodnikiem, ale Barcelona, na czele z trenerem drużyny rezerw Javierem Garcíą Pimientą, przyznaje, że pospieszyła się w kwestii Hiszpana. Uważa się, że 18-latek za szybko dostał szansę na grę w pierwszym zespole, w którym może jednak zdobyć miejsce w przyszłości.

Obrońca jest w wieku, w którym normalnie występuje się jeszcze w juvenilu. Jego rozwój w klubie został jednak znacznie przyspieszony z powodu presji wywołanej dobrymi ofertami otrzymywanymi przez piłkarza. Obecnie Miranda skupia się na Barçy B i ponownie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Wydaje się, że ciągłe rozdarcie między pierwszym zespołem i drużyną rezerw zdekoncentrowało nieco młodego gracza. Rozpoczął on sezon pod wodzą Ernesto Valverde, a potem zdarzyło mu się nawet wystąpić w starciu UEFA Youth League w juvenilu.

Barça mocno wierzy w zawodnika, ale nie chce powtórzyć tego samego błędu. Planuje się pozostawienie Mirandy na kolejny sezon w Barcelonie B, pozostawiając mu szansę gry w pierwszej drużynie. Obrońca ma bez pośpiechu zdobywać doświadczenie. Nie wiadomo, czy sam zainteresowany zaakceptuje takie rozwiązanie, czy może będzie wolał odejść na wypożyczenie. Jego opcją na przyszłość może być Betis, z którym blisko związana jest rodzina zawodnika. Andaluzyjczycy interesowali się nim już latem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co to jest z gatka, że za szybko. Wydaje mi się, że jak ktoś musi grać na poziomie Barcelony to już w wieku 18 lat powinien pokazać to coś.

@Deraxium: Deulofeu, Munir pokazali to coś i gdzie są teraz?
W Barcelonie liczą się wyniki a najlepiej według kibiców tryplet co sezon dlatego młodzi zdolni zawodnicy muszą być wyjątkowo silni psychicznie i cierpliwi.
Ważne jest też zagęszczenie na danej pozycji. Osobiście szkoda mi Mirandy bo troche się spalił. Gdyby prezentował formę z pre-sezonu to na pewno czasami odciążyłby Albe.

@Deraxium: Dokladnie. Najlepsi boczni obroncy w tym wieku osiagaja poziom w ktorym spokojnie sie nadaja do sredniej druzyny najlepszych lig

@dawidw4: Przepraszam co pokazali :D ?

@Deraxium: To teraz przypomnij sobie jak np wyglądało wejście do pierwszego zespołu Puyola, co grał w wieku 18 lat i na jakim etapie była jego kariera? Później popatrz przez ten sam pryzmat na Iniestę, Busiego, Pedro i całą resztę naszych wychowanków, którzy coś w klubie osiągnęli. To zobaczysz jak bardzo się mylisz.

@buzinga: Patrzę przez ten sam pryzmat na Inieste i widzę gracza który DOPIERO w wieku 24 lat dostaje się do pierwszego zespołu i staje się podstawowym zawodnikiem swojego zespołu.
Patrzę na Busquetsa i widzę zawodnika który DOPIERO w wieku 20 lat zadebiutował w 1 zespole.
Przez ten sam pryzmat widzę Pedro który DOPIERO w wieku 21 lat zadebiutował w 1 zespole.

A rozmawiamy o 18 latku który dopiero co zadebiutował a już miałby być pewnym punktem pierwszego zespołu?

@Ciuus: Brawo, o to mi chodziło. Powiem nawet więcej jest bardzo mało nastolatków, którzy grają na naprawdę przyzwoitym poziomie. Tak więc z tym rozwojem to trzeba naprawdę cierpliwości a wprowadzaniem do pierwszego zespołu dużo ostrożności i rozwagi zwłaszcza kiedy prowadzi się taki klub jak Barcelona gdzie presja zjada stare wygi a co mówić o takich żółtodziobach jak Miranda.

@Ciuus: To coś Ci się pomyliło bo iniesta zadebiutował w pierwszej drużynie jak miał 18 lat a w wieku 20 grał już regularnie ;)

@Deraxium: Oboje mieli to "coś" wchodząc do pierwszej drużyny. Jak szybko zostali "nowym Messim" tak szybko przestali nim być. Po prostu Barcelona to wysokie progi i mało kto jest tak świetnie rozwinięty psychicznie jak Arthur żeby podbić serca kibiców z miejsca.

@Ciuus: Dokładanie
A Alba ma jeszcze z 3/4 lata gry
Za 3/4 lata ten chłopak będzie miał 21/22 lata
Dobre zorganizowana strategia Barcy wobec niego i może coś z niego będzie
Oczywiście sam Miranda musi pracować

@Deraxium: Chłopie wiesz jaki jest przeskok z juniorów do seniorow a to jest jego pierwszy sezon

@FAB1O: Kto np w wieku 18 lat jest podstawowym lewym obrońcom w PD ?
« Powrót do wszystkich komentarzy