Oficjalnie: Absencja Luisa Suáreza potrwa około 10-15 dni

18 marca 2019, 12:56

FCBarcelona.cat

102 komentarze

Badania medyczne przeprowadzone dziś rano potwierdziły odniesienie kontuzji przez Luisa Suáreza.

Urugwajczyk musiał opuścić boisko w końcówce wczorajszego meczu z Realem Betis po tym, jak niefortunnie poślizgnął się, atakując jednego z rywali. Na twarzy El Pistolero pojawił się grymas bólu, a zawodnik miał problem z samodzielnym opuszczeniem boiska. Dzisiejsze badania medyczne potwierdziły pierwsze prognozy. Suárez skręcił staw skokowy i nie będzie do dyspozycji trenera przez około 10-15 dni.

Tym samym Suárez nie pojedzie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju. Celestes mają w Chinach zagrać dwa mecze z Uzbekistanem (22 marca) i Chinami lub Tajlandią (25 marca). Nie ma pewności, czy po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej napastnik Barcelony będzie mógł wystąpić w derbowym spotkaniu z Espanyolem, który odbędzie się 30 marca.