Oficjalnie: Absencja Luisa Suáreza potrwa około 10-15 dni

Dariusz Maruszczak

18 marca 2019, 12:56

FCBarcelona.cat

102 komentarze

Badania medyczne przeprowadzone dziś rano potwierdziły odniesienie kontuzji przez Luisa Suáreza.

Urugwajczyk musiał opuścić boisko w końcówce wczorajszego meczu z Realem Betis po tym, jak niefortunnie poślizgnął się, atakując jednego z rywali. Na twarzy El Pistolero pojawił się grymas bólu, a zawodnik miał problem z samodzielnym opuszczeniem boiska. Dzisiejsze badania medyczne potwierdziły pierwsze prognozy. Suárez skręcił staw skokowy i nie będzie do dyspozycji trenera przez około 10-15 dni.

Tym samym Suárez nie pojedzie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju. Celestes mają w Chinach zagrać dwa mecze z Uzbekistanem (22 marca) i Chinami lub Tajlandią (25 marca). Nie ma pewności, czy po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej napastnik Barcelony będzie mógł wystąpić w derbowym spotkaniu z Espanyolem, który odbędzie się 30 marca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielu tu sie cieszy, ze nie pojedzie na reprezentacje, tylko krótka przerwa. Mam nieco inne zdanie, okres rekonealescencji to jedno a odzyskanie formy to drugie. Raczej nie przyjdzie z dnia na dzien.

@Patry10: Dwa tygodnie przerwy od gry. Od piłki będzie dużo mniej wiec myślę, że te dwa tygodnie nie zauważą o jego formie. Może nawet wyjdzie mu to na dobre, ponieważ odpocznie zamiast jechać na drugi koniec globu.

@Patry10: Roznie z ta forma bywa.
Czasem taka przerwa nawet z urazem pomaga. To zalezne jest od wielu czynnikow. Dobrze ze to maly uraz i max 15dni. Bardziej to bym sie obawial o Dembele ktory co troche ma cos i w takim przypadku o forme ciezej jest.

@Pawel1980: Dembele ma dopiero 3 kontuzje w Barcy.

@MarioVeB!: Dopiero :) i tylko ???....
Sorki ale to duzo jak na to ile jest.
Tamten sezon stracony przez kontuzje.
W tym juz 2 a jeszcze sezon trwa.

@Pawel1980: Tak dopiero. w tym 1 kontuzja była mechaniczna.

@MarioVeB!: Kontuzja to kontuzja
« Powrót do wszystkich komentarzy