Guardado: Kiedy Messi gra w ten sposób, pokonanie Barcelony jest prawie niemożliwe

Dariusz Maruszczak

18 marca 2019, 09:15

Mundo Deportivo, Marca

14 komentarzy

Pomocnicy Realu Betis Andrés Guardado i Sergio Canales w pomeczowych wypowiedziach żałowali niewykorzystanych okazji w spotkaniu z Barceloną, ale docenili geniusz Leo Messiego.

Andrés Guardardo

– Kiedy Messi gra w ten sposób, pokonanie Barcelony jest bardzo trudne, a wręcz prawie niemożliwe. Kiedy jest tak zmotywowany i zaangażowany w mecz, niezwykle trudno jest go zatrzymać. Trzeba jednak docenić to, co zrobiliśmy w pierwszej połowie. Mieliśmy więcej szans od Barcelony, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Drugi gol w ostatniej minucie pierwszej części gry wyrządził nam jednak wielkie szkody.

– Barcelona odnalazła się po golu z rzutu wolnego Messiego. Do tego momentu zasługiwaliśmy na więcej, ale to jest ta różnica, kiedy ma się takiego piłkarza jak on.

Sergio Canales

– Mieliśmy akcje ofensywne na początku meczu, a jeśli nie wykorzystuje się tego typu szans w meczach z takimi drużynami… Spotkanie rozstrzygnęło się przez skuteczność w okolicach pola karnego rywala.

– Pierwsza akcja Barcelony to był rzut wolny, przy którym Messi strzelił gola na 0:1. Później bramka na 0:2 wyrządziła nam wiele szkód. Messi jest najlepszy na świecie. Wszyscy oczekiwaliśmy więcej, ale zostaliśmy wyraźnie pokonani. Teraz musimy myśleć o pozostałych dziesięciu meczach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten koleś powinien wylecieć wczoraj. Dostał jedną żółtą zamiast 3.

Guardado i Canales to spoko piłkarze, na temat Messiego się nie wypowiem, bo brakuje już epitetów.

Już Suarez mógł podwyższyć prowadzenie wcześniej, oni byli po prostu słabsi

Messi Messim ale ja od x czasu zachwycam się grą Vidala. Ilu tu malkontentów jego osoby. Że mało kreatywny że z nim defensywna pomoc.. Really ? To co wczoraj harował na boisku, wślizgi odbiory, wypracowana akcja po której Gruby powinien strzelić bramkę. I co mi mega imponuje. 90 minuta a on ciągle pressing nawet na bramkarzu Betisu. Za chwilę robi ślizg pod swoim polem karnym. Wydolność zabójcza. I naprawdę ciężko mi zrozumieć jak można na niego psioczyć że wychodzi w pierwszym i że nic zespołowi nie da.

Aj tam polityczne gadanie. Takie podchodzenie i wrzutki na nic nie zasluguja. Obrona ladnie sobie radzila. Nie bylo groznych strzalow, krytycznych podan, sytuacji jak tej ich bramkowej. To Bwrca miala zabojcze kontry i celne strzaly, wykorzystala je z zabojcza precyzja, choc nie 10/10. Nie mozna zbyt wiele zarzucic Suarezowi, ktory np strzelal ze slabszej lewej nogi po dlugim biegu itp. Bo to nie roboty. Ale Messi... Wow. W takiej formie zdobedzie w pojedynke LM.