1:4

• Loren Moron 82'
  • 18', 45', 85' Lionel Messi
  • 63' Luis Suárez

FC Barcelona wygrała 4:1 z Realem Betis na Benito Villamarín w Sewilli w ostatnim meczu 28. kolejki LaLigi. Trzy gole dla gości strzelił Leo Messi, a po przerwie trafienie zanotował też Luis Suárez. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Loren.

Barcelona rozpoczęła mecz w rzadziej stosowanym w ostatnim czasie ustawieniu 4-4-2, a słynący z wysokiego posiadania piłki Real Betis od początku pokazywał, że nie zamierza rezygnować ze swojego stylu gry. W 13. minucie bliski gola był Jesé Rodríguez, ale nie zdołał czysto trafić w piłkę z powietrza po zagraniu Andrésa Guardado.

Niedługo później na prowadzenie wyszła jednak Barcelona. Przed polem karnym Betisu faulowany był Arthur, a do rzutu wolnego z dogodnej pozycji tradycyjnie podszedł Leo Messi. Argentyńczyk tym razem nie uderzył nad murem, ale skierował piłkę w róg, którego pilnował Pau López. Napastnik Barçy zrobił to jednak na tyle precyzyjnie, że futbolówka wylądowała w okienku bramki.

W 25. minucie Messi spróbował ponownie z rzutu wolnego, tym razem z dalszej odległości, ale López poradził sobie z tym strzałem. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, jednak znów zabrakło odpowiedniego wykończenia po zagraniu wzdłuż linii bramkowej. Uderzenie Jesé Rodrígueza po długim rogu również okazało się minimalnie niecelne. W 40. minucie po szybkiej akcji Barçy, rozpoczętej długim podaniem od Marc-André ter Stegena do Jordiego Alby, Luis Suárez stanął oko w oko z Lópezem, ale uderzył lekko i w środek bramki. Już w doliczonym czasie gry po akcji i asyście Urugwajczyka drugiego gola w tym meczu strzelił Leo Messi.

Druga połowa rozpoczęła się od indywidualnej akcji Suáreza i strzału z ostrego kąta w boczną siatkę bramki Realu Betis. Tempo nieco opadło w porównaniu do bardzo żywej pierwszej połowy, ale w 60. minucie znów przed szansą stanęła Barca, kiedy Suárez próbował niemal spod linii końcowej pokonać Lópeza po zagraniu Messiego. Chwilę później Urugwajczyk miał kolejną znakomitą sytuację po długim podaniu od ter Stegena i błędzie Marca Bartry, jednak jego strzał znów okazał się niecelny. Następna próba El Pistolero była już skuteczna. Suárez minął dryblingiem trzech obrońców Betisu i tym razem pewnie wykończył akcję.

Tuż po trzecim golu Valverde zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. Trener zdjął z boiska Arthura  i wprowadził na nie Nélsona Semedo. Portugalczyk tuż po wejściu został ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. Chwilę później na murawie w zespole Realu Betis pojawił się też Emerson, kupiony wspólnie przez Verdiblancos i Barcelonę.

W 82. minucie honorowego gola strzelił Real Betis po akcji dwóch rezerwowych. Diego Lainez podał do Lorena, a ten ładnym uderzeniem w okienko pokonał ter Stegena. Trzy minuty później nadeszła odpowiedź ze strony Messiego, który popisał się piękną podcinką nad Lópezem. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki, a trybuny Benito Villamarín nagrodziły zawodnika Barcelony owacją. W końcówce meczu na boisku pojawili się Carles Aleñá i Philippe Coutinho, a Suárez musiał z niego zejść po niefortunnym poślizgnięciu, które być może zakończyło się urazem. W ostatniej akcji spotkania w słupek trafił jeszcze Leo Messi. Blaugrana udanie zrewanżowała się Realowi Betis za porażkę w pierwszym spotkaniu i wykorzystała wczorajszą porażkę Atlético, żeby odskoczyć Rojiblancos w tabeli na dziesięć punktów.

Real Betis 1:4 FC Barcelona
Loren 82’ – Messi 18’, 45+1’, 85’; Suárez 63’

Barcelona: ter Stegen; Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitić (Aleñá 89’), Busquets, Arthur (Semedo 65’), Vidal; Messi, Suárez (Coutinho 90’).

Betis: Pau López; Joaquín (Emerson 68’), Mandi, Bartra, Sidnei, Tello; Lo Celso (Lainez 68’), Carvalho (Loren 75’), Canales, Guardado; Jesé.