Quique Setien: Jesteśmy przekonani, że znów możemy sprawić niespodziankę

Julia Cicha

15 marca 2019, 20:00

Marca

9 komentarzy

Trener Betisu Quique Setien jest przekonany, że jego drużyna może po raz kolejny pokonać Barcelonę. Zaznaczył jednak, że Messi i spółka są „prawie nieomylni”.

Mecz: Zawsze można ponownie wygrać, piłka nożna czasem nie jest logiczna. To prawda, że Barça jest prawie nieomylna, ale już w pierwszym spotkaniu okazało się, że nie jest wolna od błędów. Teraz jest w dobrej formie, ma świetnych piłkarzy, a szanse na naszą wygraną są niewielkie, ale na pewno spróbujemy je wykorzystać. Chcemy rozegrać dobry mecz i jesteśmy przekonani, że znów możemy sprawić niespodziankę.

Messi: Barça ma wielu niesamowitych zawodników na czele z Messim. On nie potrzebuje dobrej gry zespołu, bo sam jest w stanie wygrać mecz jednym zagraniem. Bez Messiego Barcelona również jest świetną drużyną, ale trzeba podkreślić, że to on robi największą różnicę na boisku. Postaramy się zagrać jak najlepiej, w wielu meczach już to robiliśmy. Postaramy się powtórzyć to, co zrobiliśmy na Camp Nou, z taką samą efektywnością i kontrolą gry.

Walka o Ligę Mistrzów: Zawsze wierzę, że będziemy mieli szansę. Zależy to w mniejszej lub większej mierze od tego, czy moi zawodnicy dadzą z siebie wszystko. Trzeba też mieć szczęście i strzelać gole oraz być solidnym w obronie. Przede wszystkim musimy jednak naciskać pod bramką rywali. W Vigo nam tego zabrakło. Nie nakładam presji na moich napastników, to praca wszystkich. Często jesteśmy pod polem karnym przeciwnika, ale trudno nam strzelić gola.

Jesé: Dużo o nim mówiliśmy, gdy do nas przeszedł. Mówiło się o moich planach i jego formie. Prawda jest taka, że zaliczył widoczny progres, ale potrzebował strzelenia bramki, by podnieść się na duchu. Jest w coraz lepszej kondycji i mam nadzieję, że w końcówce sezonu pokaże się z najlepszej strony. To, co wydarzy się później, nie zależy tylko od nas, zawodnik też musi chcieć zostać. Pozostaje również aspekt finansowy, zobaczymy, czy nas na niego stać.

Posiadanie piłki: Barcelona ma wiele cech, które bardzo lubimy i które posiadamy również my, choć w mniejszym stopniu. Posiadanie piłki jest bardzo ważne. Jeśli uda nam się zabrać ją przeciwnikom, zyskamy chwilę spokoju i będziemy mogli ich skrzywdzić. Mamy się dobrze, jesteśmy pewni siebie. Obrona z piłką przy nodze pomoże nam robić to, co chcemy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Uwielbiam gościa, Setien ma DNA Barcelony i ten jego fioł na posiadanie piłki ajj chciało by się go zobaczyć u nas na ławce.

Barcelona dwa razy z rzędu z Betisem nie przegra nie oszukujmy się, chyba że zagra Boatenga albo inny wynalazek. Dałbym odpocząć Messiemu w tym meczu on nie ma już 20 lat