Sport: Ousmane Dembélé chciał dokończyć mecz z Lyonem pomimo dolegliwości

Radek Koc

14 marca 2019, 19:19

Sport

8 komentarzy

FC Barcelona potwierdziła, że Ousmane Dembélé doznał kontuzji w meczu z Lyonem i będzie zmuszony pauzować przez kilka najbliższych tygodni. Sztab szkoleniowy Barçy zauważył problem jeszcze w trakcie spotkania, ale kluczowa okazała się reakcja samego piłkarza. 

Dembélé pojawił się na boisku w 69. minucie. Zmienił Philippe Coutinho i natychmiast wniósł do gry Barçy szybkość i przebojowość, a także dał drużynie więcej opcji w przeprowadzaniu akcji. Zwieńczeniem wysiłków Francuza i całego zespołu była piąta bramka w 85. minucie meczu. To właśnie w tamtym momencie sztab Barçy zorientował się, że nie wszystko jest w porządku. 

Zdaniem dziennika Sport Dembélé, wracając na własną połowę przed wznowieniem gry przez Lyon, zaczął odczuwać pierwsze dolegliwości w lewej nodze. Ernesto Valverde szybko przywołał zawodnika do linii bocznej. Był gotowy dokonać zmiany i zapobiec tym samym pogłębieniu urazu. Można było zauważyć, jak poszczególni piłkarze Barcelony również zainteresowali się stanem zdrowia Ousmane'a Dembélé i zbliżyli się do niego. Jordi Alba miał ponoć namawiać Francuza, aby zaniechał dalszej gry. 

Sam Dembélé nie przywiązał jednak wielkiej wagi do możliwego problemu i zdecydowanym gestem zapewnił trenera, że może kontynuować grę. Wobec takiej postawy francuskiego piłkarza Valverde zrezygnował z podjęcia jakichkolwiek kroków i pozwolił mu na dogranie pozostałych minut. 

Przerwa reprezentacyjna sprawia, że nieobecność Ousmane'a Dembélé nie będzie aż tak wielkim problemem dla klubu. Były piłkarz Borussii Dortmund powinien być dostępny na pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów (16 lub 17 kwietnia). 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A może nie chcą go puścić na reprezentację przed ważną częścią sezonu, aby nie załapał kontuzji. Skończy się przerwa reprezentacyjna Dębuś będzie jak nowy.

Ja i tak mam wrażenie że on jest coraz bardziej ogarnięty. Będziemy mieli jeszcze dzięki niemu dużo radości.

Ten młody nie ma chyba jeszcze za bardzo poukładane w głowie i jak się nie ogarnie to może za dużo nie pograć na wysokim poziomie

Oby następny pre-sezon lepiej przepracował a będzie z niego więcej pociechy.

„pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów (16 lub 17 kwietnia)” - to są terminy rewanżów

Standardowo z Dembele. Na szczęście ma 21 lat i jeszcze dużo czasu żeby nabrać dojrzałości piłkarskiej. Nie ma co się zbytnio spinać. Przerwa na szczęście w dobrym momencie. A Dembele przynajmniej zaczął się przykładać do gry. Ma jeszcze mnóstwo czasu.