Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów pozwoli Barcelonie osiągnąć zakładany budżet na obecny sezon

Grzegorz Zioło

14 marca 2019, 14:30

Mundo Deportivo

23 komentarze

W nagrodę za awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2018/19 FC Barcelona otrzyma od UEFA 10,5 miliona euro. Ta kwota pozwoli Blaugranie osiągnąć rekordowy budżet w wysokości 960 milionów euro, który został zaplanowany na ten sezon. Podobnie jak w ubiegłych latach klubowi działacze przewidywali, że Barça w Lidze Mistrzów dotrze przynajmniej do 1/4 finału.

Każdy kolejny awans Barcelony w europejskich rozgrywkach będzie oznaczać dodatkowe przychody dla katalońskiego klubu, który do tej pory zarobił najwięcej w bieżącej edycji Champions League (82,198 miliona euro). Na kolejnych miejscach znajdują się FC Porto (78,458), Juventus (75,966) i Manchester City (75,274). Blaugrana może jeszcze zgarnąć 12 milionów euro za awans do półfinału, 15 za dotarcie do finału i kolejne cztery za zdobycie trofeum. Po zakończeniu rozgrywek UEFA rozdzieli też pomiędzy uczestników kwotę z market pool, na którą składają się przychody od sponsorów i z praw telewizyjnych. 

Mundo Deportivo przypomina, że w tym sezonie przychody z Ligi Mistrzów wzrosną o 30-40%. W ubiegłym roku Barcelona zarobiła 57,439 miliona euro za udział w rozgrywkach i dotarcie do ćwierćfinału, w którym odpadła w rywalizacji z AS Romą. W obecnym sezonie Blaugrana zapewniła sobie wyższy przychód już po czterech kolejkach fazy grupowej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobra będzie na de Ligta. Tylko żeby przypadkiem Barca nie wygrała LM bo cała kasa pójdzie na premie dla piłkarzy ;)))))

@Bobo25: ha ha ha dobrze napisane :)

@Bobo25: jeśli zdobędą ligę mistrzów to premie jak najbardziej, bo zdobyciem pucharu europy sobie na to zapracują ( tym bardziej, że jest możliwość zdobycia po raz trzeci trypletu czyli czegoś czego w pewnym klubie nigdy nie zdobędą )

@Bobo25: ciekawe kiedy ogłoszą jego transfer....

@Bobo25: Bana powinienes dostać za taki wpis :p

@lj89: Przecież to żart kolego. Dla mnie mogą te premie zbierać co roku.

@Bobo25: To nie zmienia faktu, że masz rację i wygrana uszczupli nasz budżet

@NaFazieHitman: Wiem, że mam rację, ale chyba każdy kibic chciałby by budżet jego klubu był drenowany właśnie z tego typu powodów.

@NaFazieHitman: Patrząc krótkookresowo owszem, jednak jeżeli spojrzymy na powiedzmy 3/5 lat to zwycięstwo w LM zwraca się o wiele bardziej niż drugie miejsce. Wygrane przyciągają kibiców, którzy wydają później pieniądze na gadżety klubowe. Taki europejski dzieciak zakochany w magię FCB może przez całe życie wydać sporo pieniędzy na swoją pasję.
Dlatego sądzę, że w footballu opłaca się wygrywać.
« Powrót do wszystkich komentarzy