Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów pozwoli Barcelonie osiągnąć zakładany budżet na obecny sezon

Grzegorz Zioło

14 marca 2019, 14:30

Mundo Deportivo

23 komentarze

W nagrodę za awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2018/19 FC Barcelona otrzyma od UEFA 10,5 miliona euro. Ta kwota pozwoli Blaugranie osiągnąć rekordowy budżet w wysokości 960 milionów euro, który został zaplanowany na ten sezon. Podobnie jak w ubiegłych latach klubowi działacze przewidywali, że Barça w Lidze Mistrzów dotrze przynajmniej do 1/4 finału.

Każdy kolejny awans Barcelony w europejskich rozgrywkach będzie oznaczać dodatkowe przychody dla katalońskiego klubu, który do tej pory zarobił najwięcej w bieżącej edycji Champions League (82,198 miliona euro). Na kolejnych miejscach znajdują się FC Porto (78,458), Juventus (75,966) i Manchester City (75,274). Blaugrana może jeszcze zgarnąć 12 milionów euro za awans do półfinału, 15 za dotarcie do finału i kolejne cztery za zdobycie trofeum. Po zakończeniu rozgrywek UEFA rozdzieli też pomiędzy uczestników kwotę z market pool, na którą składają się przychody od sponsorów i z praw telewizyjnych. 

Mundo Deportivo przypomina, że w tym sezonie przychody z Ligi Mistrzów wzrosną o 30-40%. W ubiegłym roku Barcelona zarobiła 57,439 miliona euro za udział w rozgrywkach i dotarcie do ćwierćfinału, w którym odpadła w rywalizacji z AS Romą. W obecnym sezonie Blaugrana zapewniła sobie wyższy przychód już po czterech kolejkach fazy grupowej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli zakładany miliard przychodów jest na wyciągnięcie ręki. A może raczej nogi piłkarzy

@Odesseiron: magiczna bariera :D

@Ziemny: Bartomeu obiecał i do tego dąży caly czas pomimo transferow.

@Jacob1899fcb: Rozumiem, że chciałeś napisać „ także dzięki transferom”?

@forest: Masz rację, ale glownie chodzilo mi bardziej o wydatki anizeli o wplywy choc troche grosza wpadło. Nie mniej jednak transfery Cou, Dembouza, Legleta, deJonga oraz mozliwy transfer i wydatek rzedu 70M za deLigta plus napatnik. Za Neya dostalismy sporo, troche za pomocnikow ale i tak wiecej wydali
« Powrót do wszystkich komentarzy