Media: Dembélé znów ma problemy zdrowotne; Francuz przejdzie dziś badania medyczne

Dariusz Maruszczak

14 marca 2019, 07:49

Mundo Deportivo, Marca

78 komentarzy

Barcelona pokonała Olympique Lyon 5:1, ale z obozu Blaugrany dochodzą nie tylko dobre wiadomości. Według hiszpańskich mediów Ousmane’owi Dembélé odnowiła się kontuzja.

Francuz pojawił się na boisku w ostatnich dwudziestu minutach meczu, a pod koniec spotkania zaczął skarżyć się na ból w okolicach ścięgna podkolanowego lewej nogi. W Barcelonie panuje niepokój, ponieważ klub jest niemal pewien, że tym razem doszło do naruszenia włókna mięśniowego, choć Barça wierzy, że uraz nie jest poważny.

Wygląda więc na to, że Ousmane'owi Dembélé odnowiła się kontuzja, której skrzydłowy doznał w meczu z Rayo. To właśnie ona spowodowała, że Francuz nie mógł wystąpić w podstawowym składzie w spotkaniu z Lyonem. Ernesto Valverde zdawał sobie sprawę z ryzyka, posyłając wczoraj Dembélé do gry, ale zdecydował się je podjąć przy niepewnym wyniku 2:1.

Dziś o 11 Barcelona ma odbyć trening w Ciutat Esportiva. Dembélé przejdzie w tym czasie badania medyczne, które określą zakres obrażeń. Bardzo prawdopodobne, że 21-latek nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu z Betisem, a także nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Francji.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy pobije Verme pod względem niezdolności do gry w trakcie sezonu. Czas ma, bo jest młody :)
Było zbyt pięknie. Wygląda na to, ze Valverde popełnił błąd posyłając Francuza do boju. Choć tak naprawdę na jego miejscu zrobiłbym to samo skoro trzeba było postawić kropkę nad i. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że to nic poważnego i Dembele będzie mógł w spokoju budować swoją optymalną formę. Czekamy na wieści?

3 - 4 tygodnie przerwy, Twitter FCB ES

Heh a pamiętam jak wczoraj LaRambla głośno krzyczała aby nie wpuszczać Dembele bo uraz mu się odnowi i chyba pierwszy raz mieli rację

Szczerze trudno, rok temu zarzucaliśmy mu brak reakcji przy wyniku 2:0 dla romy i zapłaciliśmy za to, cieszę się ze podjął ryzyko które się opłaciło bo mimo wszystko. Widać ze wyciągnął wnioski

I to jest efekt tego uporu EV co do zmian , już przed meczem wiadomo kto wejdzie a kto zejdzie, wiedział że nie jest w pełni zdrowy ale nie posłał Malcoma bo on ufa tylko 14 zawodnikom i reszty nie ogrywa.

Widoczne bylo, ze nie biega pełnym sprintem, a mimo wszystko nadążał za akcją, niesamowitą szybkość ma ten chłopak/

Szukając pozytywów w tej sytuacji, to jest to dobry moment na taki uraz. Jest sporo czasu do meczów z Atletico i ćwierćfinałów LM, wystarczająco aby odpocząć i podreperować się.

Kontuzje nigdy nie są w piłce nożnej pożądane, ale jak już doznawać kontuzji to właśnie w takim momencie - po maratonie we wszystkich rozgrywkach z Sevillą, Realem i Lyonem a przed zgrupowaniem reprezentacji. Oby to tylko nie było nic poważnego bo Dembele jest nam w LM potrzebny!

Jeśli skończy się na jednym meczu absencji a nie pojedzie na kadrę to nie jest źle, z Betisem sobie poradzimy, Ous nie będzie narażony na inne kontuzje na kadrze a Cou dostanie kolejną szansę, tym razem po niezłym meczu z Lyonem

Właśnie miałem wrażenie, że do kontr biega na zaciągniętym ręcznym...
Komentarz usunięty przez użytkownika

Bo żre fastfoody ćwierćprofesjonalista. Nieprzypadkowo Valverde się na niego wkurza.

wiedział i wpuścił kontuzjowanego zawodnika lub zaraz po wyleczeniu kontuzji? brak odpowiedzialności na ławce był Malcom ,który potrafi grać udwonił to nie raz ,nawet mógł Boateng wpuścić.....szkoda słów na takie zmiany nie daje się rozwijać piłkarzom pokroju Malcoma ,a hamuje rozwój dembele niszczać jego zdrowie.

Tych 20min wczoraj nie powinno być, bo było na nie za wcześnie... Nic. Niech odpuści Betis i zgrupowanie i się doleczy na 100%... Odnowiona kontuzja wskutek niedoleczenia jest gorsza w późniejszym leczeniu niż ta pierwotna, a potrzebujemy Dembele na kwietniowy maraton meczowy!

Dajcie spokój, żadna szklanka. Jak się gra na niedoleczonej kontuzji to tak już jest.

Wczoraj wszedł ewidentnie dlatego, że Valverde bał się o wynik przy 2-1. Gdyby wcześniej wleciała bramka na 3-1 to raczej byśmy go nie widzieli wczoraj.

20 min gry i znowu kontuzja??

Niestety ale zawsze istnieje ryzyko pogłębienia urazu, myślę że trener zaryzykował.
Dajmy mu odpocząć, niech Malcolm sobie pogra.

Tylko żeby nie okazał na dobre z porcelany

Jemu przerwa na reprezentację pomoże, pytanie komu zaszkodzi.

Trafić ttzeba w LM porto, aby bezpiecznie przejść ,potem jak Dembele wróci także do pełni formy grać z mocnymi

Robi się nam drugi Vermalen z tą różnicą że Dembe jest tak szybki że jego nogi tego nie wytrzymują xd

nigdy nie sądziłem że to powiem,ale bez Dembele nie mamy co startować w 1/4...Messi sam tego wozu nie uciągnie

Betis przeżyje my bez niego, a to że nie pojedzie ne reprezentację to lepiej dla klubu

Wracaj do zdrowia.

Dobry moment na odpoczynek Dembou.

Dobrze że nie pojedzie na zgrupowanie, bo będzie miał czas pograć w FIFĘ ;)

Dobrze ze zgrupowanie, bo będzie mieć szansę się wykurowac, widać że to jakieś lekkie przeciążenie, w każdym razie nie mam większych obaw

Dobrze że reprezentacyna przerwa jest. Niech odpocznie

Niech odpocznie i wyleczy się do końca. Teraz akurat Coutinho może wróci do formy :)

Jak raz się cieszę że zaraz zgrupowanie reprezentacji będzie. Akurat czas by się wykurować na resztę sezonu.

na zdrowie mu wyjdzie jak posiedzi