Media: Dembélé znów ma problemy zdrowotne; Francuz przejdzie dziś badania medyczne

Dariusz Maruszczak

14 marca 2019, 07:49

Mundo Deportivo, Marca

78 komentarzy

Barcelona pokonała Olympique Lyon 5:1, ale z obozu Blaugrany dochodzą nie tylko dobre wiadomości. Według hiszpańskich mediów Ousmane’owi Dembélé odnowiła się kontuzja.

Francuz pojawił się na boisku w ostatnich dwudziestu minutach meczu, a pod koniec spotkania zaczął skarżyć się na ból w okolicach ścięgna podkolanowego lewej nogi. W Barcelonie panuje niepokój, ponieważ klub jest niemal pewien, że tym razem doszło do naruszenia włókna mięśniowego, choć Barça wierzy, że uraz nie jest poważny.

Wygląda więc na to, że Ousmane'owi Dembélé odnowiła się kontuzja, której skrzydłowy doznał w meczu z Rayo. To właśnie ona spowodowała, że Francuz nie mógł wystąpić w podstawowym składzie w spotkaniu z Lyonem. Ernesto Valverde zdawał sobie sprawę z ryzyka, posyłając wczoraj Dembélé do gry, ale zdecydował się je podjąć przy niepewnym wyniku 2:1.

Dziś o 11 Barcelona ma odbyć trening w Ciutat Esportiva. Dembélé przejdzie w tym czasie badania medyczne, które określą zakres obrażeń. Bardzo prawdopodobne, że 21-latek nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu z Betisem, a także nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Francji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dajcie spokój, żadna szklanka. Jak się gra na niedoleczonej kontuzji to tak już jest.

Wczoraj wszedł ewidentnie dlatego, że Valverde bał się o wynik przy 2-1. Gdyby wcześniej wleciała bramka na 3-1 to raczej byśmy go nie widzieli wczoraj.

@majkel02: Do Bale jeszcze daleka droga ale musi chłop wyzdrowieć bo szaleje na tych skrzydłach aż chce się oglądać
« Powrót do wszystkich komentarzy