Jordi Alba: Podpisanie umowy na kolejne pięć lat wiele dla mnie znaczy

Łukasz Lewtak

11 marca 2019, 15:19

FCBarcelona.cat/AS

25 komentarzy

Jordi Alba podpisał dziś nową umowę z FC Barceloną. Kontrakt będzie obowiązywać do 2024 roku i zapisano w nim klauzulę w wysokości 500 milionów euro. Po podpisaniu umowy lewy obrońca Barçy odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Jak się czujesz fizycznie przed kolejnymi sezonami w Barcelonie?

Jestem w bardzo dobrym wieku i najlepszym momencie kariery. Fizycznie czuję się dobrze i mam chęci do tego, aby nadal wygrywać w domu, z rodziną i culés. Zawsze chciałem pozostać w Barcelonie. Kiedy grałem w Valencii, już powiedziałem swoim agentom, że chciałbym trafić do Barçy. To było moje marzenie i stało się ono rzeczywistością. Podpisanie umowy na kolejne pięć lat wiele dla mnie znaczy, ponieważ jestem stąd i wiem, co to znaczy grać poza domem.

Liczysz na to, że 2019 rok przyniesie zespołowi tryplet?

Wiemy, że nie jest to łatwe, ale ci piłkarze znają się od dłuższego czasu i będą walczyć o wszystko. Co sezon chcemy zdobywać wszystkie trofea.

Jaki może być sekret twojego sukcesu?

Teraz dbam o siebie bardziej niż wcześniej. Moja rodzina zawsze mnie wspierała, przede wszystkim w gorszych chwilach. Czuję, że wszystko jest dobrze ułożone we wszystkich aspektach mojego życia, i to widać na boisku.

Czy wybierałeś pomiędzy Barçą a Barçą?

Jeśli by mnie nie chceli, musiałbym odnaleźć się gdzie indziej. Chciałem jednak tutaj zostać. To dla mnie szczęśliwy dzień. 

Jak ważna była twoja znakomita współpraca z Leo Messim?

Mamy dobre relacje. Gram na wysokim poziomie, dobrze się czuję fizycznie i mentalnie. Dojrzałem jako piłkarz i jako człowiek. Stało się tak dzięki zaufaniu ze strony klubu i kolegów, którzy bardzo mi pomagają. Dobrze czuję się ze wszystkimi. Spokojnie mogę powiedzieć, że to moi przyjaciele.

Czy w środowym meczu ważne będzie wsparcie kibiców?

Zawsze zauważałem, że nas wspierają. Na pewno dadzą z siebie wszystko, tak jak w każdym ważnym meczu, i pomogą nam wygrać to spotkanie. 

Liczysz na to, że do 2024 roku będziesz grał z Messim?

Oby został przynajmniej dopóki ja tu będę. Każdy się z nim zrozumie. On sprawia, że piłkarz staje się lepszy. Ja poprawiłem się u jego boku.

Jak przedłużenie umowy może wpłynąć na twoją grę?

Chcę nadal walczyć, taką mam mentalność. To nie musi niczego zmienić, jeśli chodzi o mój poziom. Muszę być taki sam przez kolejne pięć lat.

Lubisz mieć konkurencję czy wolisz być panem i władcą na swojej pozycji?

Szczerze mówiąc, obojętnie mi. Wiem, że jeśli gram na swoim poziomie, mam duże szanse na występy. Myślę, że klub wykonuje dobrą pracę w każdej formacji. Trzeba pokazać odpowiedni poziom, aby tutaj być. Są wspaniali zawodnicy, ale gra w Barcelonie jest inna. 

Czy jesteście maksymalnie uważni przed meczem z Lyonem?

Musimy maksymalnie skupić się na tym meczu i zagrać na wysokim poziomie. Może zdarzyć się nieszczęście, jak w Rzymie, gdzie byliśmy faworytami, ale wiemy, co się stało. Stawimy czoła przeciwnikom i postaramy się wywalczyć awans.

Macie nadzieję, że Dembélé wyzdrowieje do środy, przede wszystkim ze względu na kryzys Coutinho?

Ja będę czuł się tak samo, niezależnie od tego, kto zagra. Klub bardzo zadbał o to, aby sprowadzić najlepszych zawodników. Obyśmy mieli do dyspozycji najlepszych piłkarzy, ale nie zawsze można mieć to, co się chce.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chomik jaki zadowolony :D
« Powrót do wszystkich komentarzy