AS: Ernesto Valverde zdenerwował się na wieść o urazie Ousmane'a Dembélé

Julia Cicha

10 marca 2019, 14:30

AS

53 komentarze

W 86. minucie meczu z Rayo Vallecano, przy wyniku 3:1 dla Barcelony, Ousmane Dembélé otrzymał podanie od Leo Messiego. Francuz właśnie zmienił skrzydło po wejściu na boisko Malcoma. Nie opanował piłki i musiał wysilić się, by ta nie wyszła za linię boczną boiska. W tamtym momencie napastnik poczuł niewielkie ukłucie w tylnej części lewej nogi i jedynie czekał na zakończenie spotkania.

W szatni Dembélé poinformował klub, że odczuwał dolegliwości, a sztab medyczny szybko zareagował, ponieważ dyskomfort zawodnika dotyczył delikatnego mięśnia. Badania potwierdziły, że piłkarz doznał niewielkiego naciągnięcia mięśnia dwugłowego w lewej nodze. Nie wiadomo, czy Francuz będzie mógł zagrać z Lyonem, a AS informuje, że w szatni panuje pesymistyczny nastrój. Uważa się, że występ Ousmane'a Dembélé jest niemal niemożliwy.

Kiedy lekarze poinformowali o sytuacji Ernesto Valverde, trener zdenerwował się, szczególnie gdy usłyszał, że do urazu doszło przy próbie niedopuszczenia do tego, aby piłka wyszła poza linię boczną boiska. Szkoleniowiec przypomniał wcześniejszą kontuzję Ousmane'a Dembélé, której piłkarz również doznał przy mało istotnym zagraniu. – Weteran nigdy by tego nie zrobił, ale Ousmane ma czas na naukę – powiedział tamtego dnia Valverde. Półtora roku później Dembélé powtórzył podobne zagranie, choć jego konsekwencje nie są na szczęście tak poważne.

Trener będzie prawdopodobnie zmuszony zmienić swoje plany na spotkanie z Lyonem. Dembélé zapewne nie wyjdzie w środę na murawę Camp Nou. Wydaje się, że Francuz nie wyciągnął jeszcze do końca wniosków z wydarzeń z poprzedniego sezonu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

ale bzdury, na bank trener ma pretensje do zawodnika, który walczy na boisku xd

@skakun95: A nie pamiętasz jak Pep darł się na Alexisa jak ten w 89min doznał kontuzji walcząc o nic?
https://www.youtube.com/watch?v=y3zCYDrlPTI

@skakun95: Dokładnie. Za walkę się nagradza. Odpuścisz piłkę, która idzie na aut -> odpuścisz inną akcję...
Z małych rzeczy tworzą się te wielkie...

@Unf: Pep darł się na Alexisa bo ten zagrał 90 minut w niedawnym meczu reprezentacji.
konto usunięte

@Nano22: Nie. Polecam jednak obejrzeć film i przeczytać, co Pep krzyczy do Alexisa. Ma dokładnie pretensje o to, że ten zachował się nieostrożnie w 90 minucie meczu.

@oonter: A ja polecam obejrzeć całą tą sytuację a nie tylko fragment.
https://www.youtube.com/watch?v=v9a8zQs-5Zs
Niestety całość po hiszpańsku, ale w 0:50 narrator mówi "chodzi o mecz który Alexis rozegrał 3 dni temu. Nie odpoczął ani chwili, grał aż do końca. I to właśnie miał w głowie Pep kiedy Alexis przechodził obok niego"

@skakun95: Mnie natomiast wcale by to nie zdziwiło, a to dlatego, że takie gwałtowne zatrzymanie, szczególnie przy walce w nieistotnej sytuacji, jest po prostu kretyńskie. Szczerze powiedziawszy to od razu zwróciłem uwagę na tę sytuację w czasie meczu i pomyślałem sobie, że "dobrze, że mu się nic nie stało". Trenowałem biegi sprinterskie i cały czas mam w pamięci słowa trenera, który każdy szybki bieg kazał nam wyhamowywać na kilku metrach, żeby uniknąć niepotrzebnego nadwerężenia mięśnia dwugłowego, bo nie jeden sprinter już tak zerwał całkowicie ten mięsień.
« Powrót do wszystkich komentarzy