Marca: Barcelona ma pełne zaufanie do Jean-Claira Todibo

Łukasz Lewtak

7 marca 2019, 17:00

Marca

15 komentarzy

Jak informuje Marca, powołując się na źródła z FC Barcelony, kataloński klub ma pełne zaufanie do Jean-Claira Todibo i liczy na niego w przyszłym sezonie.

Barça zdecydowanie postawiła na 19-letniego francuskiego stopera i bardzo ceni jego wszechstronność. Wczorajszy występ Jean-Claira Todibo, który uwidocznił brak rytmu gry u piłkarza, nie wpływa na ocenę klubu. Barcelona uznaje, że najważniejsze będzie to, jak Francuz przygotuje się do kolejnego sezonu. W trakcie letnich przygotowań wszyscy będą mieli równe szanse i Todibo powinien pokazać swój potencjał. To właśnie w trakcie presezonu Barça zacznie oceniać, jaka będzie rola młodego Francuza w zespole.

Barcelona już teraz jednak wie, że będzie chciała zatrzymać Jean-Claira Todibo. Francuz może występować na kilku pozycjach (jako stoper, defensywny pomocnik lub nawet boczny obrońca) i zapewni trenerowi większe pole manewru. Klub i sam zawodnik są świadomi, że do końca tego sezonu Todibo bardziej się uczy niż jest realnie piłkarzem pierwszego zespołu. 19-latek nie został zgłoszony do Ligi Mistrzów i wydaje się, że trudno będzie mu o grę również w Primera División. Może wystąpić w LaLidze w ostatnich kolejkach, jeśli wcześniej Barcelona zapewni sobie tytuł.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wczoraj fajnie grał na defensywnym, trochę technicznych błędów przy przyjęciu piłki ale to może spowodowane trema. Ja bym go ustawiał na obronie mimo wszystko. A co do transferu De Ligta myśle ze jest potrzebny za Pikeja
« Powrót do wszystkich komentarzy