Lenglet: Czujemy się swobodnie na Bernabéu, wygraliśmy dwa razy i nie straciliśmy gola

Radek Koc

3 marca 2019, 11:45

Europapress

33 komentarze

Clement Lenglet był bardzo zadowolony po meczu z Realem Madryt i zauważył, że im bliżej końca rozgrywek, tym bardziej zmotywowana jest Barcelona.

- Rozegraliśmy naprawdę kompletny mecz, z głową. Trzeba było zagrać bardzo rozważnie, aby odnieść zwycięstwo na tak trudnym terenie. To solidny cios z naszej strony, który pozwala nam oddalić się od Realu Madryt i mieć siedem punktów przewagi nad Atlético. Wypadliśmy naprawdę bardzo dobrze. 

- Nie wiem, czy jesteśmy bliżej tytułu mistrzowskiego, ale każde zwycięstwo jest kolejnym krokiem przybliżającym nas do tego celu. W tym momencie jesteśmy w trakcie finałowego sprintu w tym sezonie. Mamy świadomość, że jesteśmy coraz bliżej, i to nam pomaga.

- Udało nam się wygrać i tyle. Mecze z Realem są gorące, ale ostatecznie liczy się zwycięstwo. Cała szatnia jest bardzo zadowolona. Nie rozmawiałem z Benzemą i Varane'em. Oczywiście, że musi być im ciężko. Ja jednak jestem piłkarzem Barcelony i jestem bardzo szczęśliwy.

- Na Bernabéu czujemy się swobodnie. Odnieśliśmy dwa zwycięstwa i nie straciliśmy ani jednej bramki. Trzeba się było sporo nacierpieć, ale wypadliśmy bardzo dobrze. Aby wygrywać mecze tego typu, trzeba być kompletną drużyną i umieć dobrze zarządzać grą. Wiem, jakie znaczenie ma potrójna korona, ale wciąż dużo meczów przed nami. Jesteśmy dopiero w 1/8 finału Ligi Mistrzów. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Muszę przyznać, że przed transferem Francuza do naszej drużyny byłem przekonany, że będzie on tylko uzupełnieniem składu grając przy tym ogony spotkań a tymczasem stał się podstawowym graczem pokazując przy tym niesamowitą formę. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że na to złożyła głównie absencja Umtitiego, ale jego rodak godnie go zastępuję i Sami wcale tak łatwo mieć nie będzie jeśli chodzi o powrót do pierwszej jedenastki.

@Zagorzały Fan F.C.B: Ja mam kolegę w klasie zawsze się kłócimy który transfer jest lepszy langlet czy arthur
Ja twierdze ze langlet bo bez niego i z samym vermalenem mielibyśmy mega kłopot a bez arthura dalibyśmy radę
Oczywiście Arthur to tez strzał w dychę
@Ajan: Z pewnością transfer Francuza to wielki plus. Ja z kolei byłem nieco sceptycznie nastawiony do zakupu Arthura, ale w ostatnim czasie Brazylijczyk mnie przekonał i w pełni akceptuję jego zakup.
« Powrót do wszystkich komentarzy