Gerard Piqué: Real często narzeka, a czasami sędziowie podejmują też decyzje na jego korzyść

Łukasz Lewtak

2 marca 2019, 23:52

AS

34 komentarze

Gerard Piqué udzielił wypowiedzi dla telewizji Movistar Partidazo po ligowym El Clásico na Santiago Bernabéu (0:1).

W jakich nastrojach wyjeżdżacie z Madrytu?

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Graliśmy lepiej niż ostatnio, a wynik był mniej okazały. Potrafiliśmy cierpieć. To zwycięstwo daje nam pewien spokój przed kolejnymi meczami.

Dobrze czujecie się na Bernabéu?

Wyniki to pokazują. Ja uwielbiam tu przyjeżdżać. Jest to jednym z powodów, dla których jestem zawodowym piłkarzem. Tutaj wiadomo, że bierze się wszystko albo nic. Trzeba być skoncentrowanym.

Jak byś ocenił swój dzisiejszy występ?

Myślę, że byłem pewny z tyłu. Starałem się grać rzetelnie. Jestem tu najdłużej i to moja praca. Z takimi kolegami jest bardzo łatwo. Clement Lenglet perfekcyjnie się przystosował i rozegrał wspaniały mecz. Ogólnie rozgrywa fenomenalny sezon. Sergi Roberto zatrzymał Viniciusa, Jordi grał bardzo dobrze. Trzeba zachować koncentrację i grać z głową. Cała drużyna spisała się bardzo dobrze.

Co chciałeś przekazać swoim gestem w przerwie?

Nic. Messi miał krew na ustach. To była agresja. Real często narzeka, a czasami sędziowie podejmują też decyzje na jego korzyść. Lubię, kiedy atmosfera jest bardziej gorąca. Wtedy lepiej spędzam czas.

Atmosfera Klasyków jest teraz bardziej serdeczna niż kilka lat temu.

Kiedy piłkarz wychodzi na boisko, broni barw swojego klubu. Jest rywalizacja. Jednak po zakończeniu meczu wzajemnie jesteśmy wobec siebie serdeczni. My, piłkarze, nawzajem się szanujemy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I takie wypowiedzi pochwalam.
« Powrót do wszystkich komentarzy