Ernesto Valverde: Do końca zostało dużo czasu, trzeba uważać na Real Madryt

2 marca 2019, 23:24

AS/Marca

29 komentarzy

Ernesto Valverde ocenił zwycięstwo Barçy 1:0 w ligowym El Clásico na Santiago Bernabéu na pomeczowej konferencji prasowej.

Zwycięstwo: Trudno jest wygrać na tym stadionie, a tym bardziej dwa razy. Wynik był bardzo sprawiedliwy. Real próbował nam zaszkodzić dośrodkowaniami. Kiedy utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy zagrożenie. To był trudny i twardy mecz, ale jesteśmy zadowoleni. Do końca zostało jednak dużo czasu. Mamy dużą przewagę, ale trzeba uważać na Real Madryt.

Kontrola: Nie byliśmy zadowoleni z pierwszej połowy środowego meczu i dziś drużyna wyszła na boisko z innym zamiarem. Lepiej kontrolowaliśmy grę i pozostało nam "zabić" spotkanie. Wszyscy bardzo pomagali sobie w obronie. Piqué bardzo dobrze przeczuwa akcje, ale to był wspaniały mecz w wykonaniu wszystkich.

Ousmane Dembélé: Moim zdaniem zagrał naprawdę dobrze. Łatwo przedostawał się do przodu. Musi jeszcze zyskać doświadczenie i spokój, aby dobrze czytać akcje.

Leo Messi: Grał na bardzo wysokim poziomie. Ma się dobrze.

Ivan Rakitić: Jest konsekwentny w każdej minucie każdego meczu. Dobrze współpracuje z partnerami, potrafi wejść w pole karne, ma strzał, może grać w różnych miejscach. Jesteśmy nim zachwyceni.

Vinicius: Byliśmy zdecydowanie lepsi w ataku i obronie. Uważam, że zagrał dobrze, tak jak zawsze. Jednak jeśli ty jesteś w lepszej dyspozycji, przeciwnik to zauważa.