Sport: Luis Suárez nie pojedzie na marcowe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju

Dariusz Maruszczak

28 lutego 2019, 22:15

Sport

8 komentarzy

Jak podaje dziennik Sport, Luis Suárez nie pojedzie z reprezentacją Urugwaju na towarzyski turniej China Cup, który odbędzie się podczas najbliższej przerwy na mecze drużyn narodowych w dniach 22-25 marca.

Urugwaj ma w omawianym okresie zmierzyć się z Uzbekistanem, a później ze zwycięzcą rywalizacji Tajlandii z Chinami. Rok temu Suárez wziął udział w podróży do Chin, ale tym razem ma z tego zrezygnować, aby odpocząć przez kilka dni, co może mieć spore znaczenie dla El Pistolero w końcówce sezonu.

Barcelona ma ostatnio bardzo intensywny terminarz meczów, a w następnych tygodniach natężenie spotkań również będzie spore. Dla mocno obciążonego już w tym sezonie i mającego problemy z kolanem Suáreza kilka dni więcej odpoczynku mogłoby być pomocne w odzyskaniu świeżości. W najlepszym przypadku (jeżeli Barça awansuje do finału Ligi Mistrzów) Urugwajczyk może rozegrać jeszcze dwadzieścia meczów.

Dodatkową zachętą dla Suáreza, aby więcej odpoczywać w drugiej części sezonu, jest turniej Copa América, który rozpocznie się już 14 czerwca. Dla El Pistolero może to być ostatnia wielka impreza w karierze. Urugwaj zmierzy się w grupie C z Ekwadorem, Japonią i Chile.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Japonia w Copa America? Jak to...

Bardzo dobrze przynajmniej będzie miał odpoczynek.