Javier Tebas: Piqué jest świetnym piłkarzem, ale niewiele wie na temat prawa

Dariusz Maruszczak

28 lutego 2019, 21:00

Sport

25 komentarzy
  • Prezes LaLigi Javier Tebas odniósł się do ostatniego wywiadu Gerarda Piqué
  • Obrońca wypowiedział się wczoraj na temat procesu katalońskich więźniów politycznych
  • Tebas wyznał również, że w przyszłym sezonie Barcelona może rozgrywać swoje mecze także w poniedziałki

Przypomnijmy, że po spotkaniu Barcelony z Realem Madryt Piqué powiedział: – gdyby hiszpańska telewizja poświęciła więcej czasu procesowi więźniów politycznych, który jest bardzo niesprawiedliwy, być może Hiszpanie mogliby zobaczyć trochę lepiej, co się dzieje. Może wtedy mielibyśmy się trochę lepiej jako kraj. Zamiast tego mówi się o systemie VAR.

Tebas postanowił zareagować na tę wypowiedź. – Gerard jest świetnym piłkarzem, wspaniałym obrońcą, ale niewiele wie na temat prawa. W tym kraju nie ma więźniów politycznych, są ludzie, którzy według prokuratury chcieli popełnić przestępstwo rebelii i za to są sądzeni.

Tebas nie wykluczył również, że czołowe zespoły LaLigi, w tym Barcelona, będą w przyszłym sezonie rozgrywać niektóre mecze w poniedziałki. Prezes LFP odpowiada w ten sposób na protesty klubów, które często muszą występować w tym dniu.

– Ludzie nie pamiętają, że w nowych rozgrywkach może być kolejny termin rozgrywania meczów, o drugiej po południu. Ta możliwość może rozwiązać problem spotkań poniedziałkowych, ponieważ drużyny, które występują w europejskich pucharach, nie mogą wówczas grać. To z kolei powoduje, że niektóre zespoły częściej muszą mierzyć się z rywalami w poniedziałki. Jesteśmy wrażliwi na ten problem, chcemy otworzyć nowe terminy i w przyszłym sezonie z pewnością będą zmiany w tym zakresie – powiedział prezes LaLigi.

– Nie chcę przez to powiedzieć, że w poniedziałek nie będzie meczów. Telewizje będą ustalać priorytet spotkań, które będą transmitowane, więc najsilniejsze zespoły występujące w Lidze Mistrzów, jak Barcelona, Real czy Atlético, mogą grać także w poniedziałki, kiedy nie będą brać udziału w europejskich pucharach. W Premier League każda drużyna może zagrać w poniedziałek na podstawie obecnej umowy telewizyjnej – dodał Tebas.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"ale niewiele wie na temat prawa. W tym kraju nie ma więźniów politycznych, są ludzie, którzy według prokuratury chcieli popełnić przestępstwo rebelii i za to są sądzeni."
Jasne, a zdjęcia jak wyskakiwali madryccy zomowcy z suki i pałowali pokazujące transparent dziewczyny, to co się działo na ulicach, fakt że w normalnym kraju, nikt bez procesu nie trzyma kogoś w areszcie 2 lata, bo to niezgodne z prawami człowieka.... ale taki prawnik jak Tebas na pewno to wie.

650 dni w areszcie przetrzymywali tego „rebelianta”
Co to zmienia?
XD

I mówi to kto był pewny ze Barca zagra w Miami..

Barca zagra w poniedziałek i w Maiami ... a nie czekaj

Tebas jest świetnym...i tu miał być komplement, ale nie mam pomysłu.

I znowu pojawia się najbardziej znienawidzona fotka na tej stronie :)

Ciekawie by było w poniedziałki oglądać te mecze.
O 18 Ekstraklapa a potem La Liga.

I mówi to o gościu,który ma bardzo rzasko spotykane,wysokie IQ?To tak jakby zaprzeczać słowom profesora na uczelni.

Odezwał się typ madritisto a jest prezesem La Ligi xDDDD

Redakcjo podsyłam Wam nowe zdjęcie bo to jedno widzę się zawiesiło, nie ma znaków wodnych śmiało można korzystać ;)
https://zapodaj.net/images/96bf2c23faae5.jpg

Madritiste coś boli po wczoraj...

Ale on ma twarz ????

Ty jesteś prezesem też za dużo nie wiesz ;p