AS: Barcelona ma zamiar zadbać o kolano Luisa Suáreza

Radek Koc

1 marca 2019, 08:00

AS

54 komentarze

Luis Suárez nie wziął udziału w czwartkowym treningu po meczu z Realem Madryt. Zdaniem dziennika AS sztab szkoleniowy jest zaniepokojony stanem kolana Urugwajczyka i w najbliższym czasie przewiduje dla niego dłuższy odpoczynek. 

Suárez w zasadzie od początku sezonu cierpi na dolegliwości związane z prawym kolanem. Problemy zdrowotne nie wykluczają go z regularnej gry, ale zmuszają do stosowania specjalnych zabiegów i terapii przed każdym meczem i po zakończeniu spotkania. Owe starania mają zapobiec temu, aby dolegliwości przerodziły się w coś poważniejszego. 

Dość typowym ostatnio obrazkiem jest widok Suáreza z dużą torbą lodu przyłożoną do kolana po każdym zakończonym spotkaniu. Urugwajczyk łagodzi w ten sposób stan zapalny i pomaga w jego redukcji. W czwartek rano Suárez opuścił sesję treningową z resztą zespołu i poddał się zabiegom fizjoterapeutycznym na siłowni. 

Napięty terminarz i waga rozgrywanych meczów nie pozwalają Ernesto Valverde na zrezygnowanie z urugwajskiego goleadora. Kolano piłkarza zostało jednak ostatnio poddane ogromnym obciążeniom w meczach z Lyonem, Sevillą i Realem Madryt. To każe sądzić, że Suárez wykona jeszcze jeden wielki wysiłek w sobotnim El Clásico, a następnie odpocznie przez kolejne 10 dni i nie zagra w konfrontacji z Rayo Vallecano na Camp Nou 9 marca. Urugwajczyk powinien się przez ten czas zregenerować i być gotowy na rewanżowe spotkanie z Lyonem. 

To nie będzie pierwsza taka przerwa Suáreza w tym sezonie. Trzy miesiące temu urugwajski napastnik odpoczywał przez dwa tygodnie i w ramach leczenia zastosował terapię komórkami macierzystymi. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A może by tak schudł trochę?

@wyrek: Po paczkach było mu niedobrze I zakończył trening huhu

@wyrek: Notorycznie zjada Real, więc może mieć z tym problem :)

@dawidw4: to ładne, co napisałeś ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy