Mundo Deportivo: RFEF pracuje nad zwiększeniem prestiżu finału Pucharu Króla

Grzegorz Zioło

28 lutego 2019, 15:10

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Odpowiedzialna za organizację Pucharu Króla Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska (RFEF) dąży do zwiększenia rangi tych rozgrywek i chce, żeby tegoroczny finał był jeszcze ważniejszym wydarzeniem dla hiszpańskiego futbolu niż poprzednie takie mecze. Jednym z elementów realizacji tego celu mają być rozwiązania stosowane między innymi w Lidze Mistrzów.

RFEF chciałaby, żeby drużyny biorące udział w finale przyjechały do miasta-gospodarza już dzień przed meczem. W ten sposób piłkarze mieliby bardziej zaangażować się w całe wydarzenie i poczuć atmosferę miejsca oraz otoczkę towarzyszącą spotkaniu. W dniu poprzedzającym mecz oba zespoły mają odbyć oficjalne treningi na stadionie, na którym zostanie rozegrany finał, a szkoleniowcy mają wziąć udział w konferencjach prasowych już na miejscu.

W tym roku finał zostanie rozegrany w sobotę 25 maja na Benito Villamarín w Sewilli. Jednym z jego uczestników będzie FC Barcelona, która wczoraj pokonała Real Madryt 3:0 na Santiago Bernabéu i zwyciężyła w dwumeczu 4:1. Drugiego z finalistów wyłoni dzisiejsze starcie pomiędzy Valencią i Realem Betis na Estadio Mestalla. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. 

Hiszpańska federacja planuje wprowadzenie kolejnych zmian w przyszłorocznej edycji Pucharu Króla. Najważniejszą z nich ma być rezygnacja z dwumeczów w początkowych fazach, żeby zmniejszyć natężenie spotkań. Pojedyncze starcia mają być rozgrywane do ćwierćfinałów, a następnie zdobywcę trofeum ma wyłonić rywalizacja w formule "final four".

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie fajnie jest pokazany Vinicius jak smutny schodzi a tak zagrzewal fanów do dopingu i dupa he he

Jak chca zwiekszyc prestiz rozgrywek to nie lepiej zabrac 1 miejsce premiowane gra w Europie za wyniki w LL i zrobic to jako nagrode dla zwyciescy PK? Cos takiego jak w Polsce jest

dalej wspominam strzal rozpaczy Geretha Bale, ale sie usmialem...:) masakra

"Rezygnacja z dwumeczów w początkowych fazach, żeby zmniejszyć natężenie spotkań"

To akurat głupota. Początkową fazę grają rezerwy, więc co jak się potkną...

Nie rozumiem tej decyzji RFEF, wystarczy przecież, że Real świętował go na ulicach Madrytu - to dodaje takiego prestiżu :D
Pozdro Ramos ;)

Druzyny na B nie beda mogly grac z Realem a VAR bedzie tylko uzywany na niekorzysc przeciwnika.

Hiszpańska federacja planuje wprowadzenie kolejnych zmian w przyszłorocznej edycji Pucharu Króla. Najważniejszą z nich ma być , że FC Barcelona do dwumeczu startuję z handicapem 0:2.

Najpierw to trzeba rozprawić się z takimi sytuacjami jak nagłe remonty łazienek. Stadion na którym będzie rozgrywany finał powinien być znany wszystkim już w pierwszej rundzie a nagłe remonty karane srogimi grzywnami.

Szybsze przyjechanie na finał CdR ma oznaczać zwiekszenie prestiżu rozgrywek xD Rozgrywki typu „final four” powodują u mnie negatywne odczucia a nie odczucia, że przez to rozgrywki będą miały większy prestiż.