Sergi Roberto: Sześć finałów z rzędu świadczy o tym, że nie zrezygnowaliśmy z Pucharu Króla

Dariusz Maruszczak

28 lutego 2019, 08:04

Sport, Mundo Deportivo

1 komentarz

Sergi Roberto był zadowolony z pokonania Realu Madryt 3:0 po trudnym meczu dla Barcelony i stwierdził, że Katalończycy muszą już myśleć o sobotniej rywalizacji z Los Blancos w LaLidze.

– Spotkanie było dla nas trudne, zwłaszcza w pierwszej połowie, ponieważ rywale mieli więcej klarownych okazji. W drugiej części gry poprawiliśmy się i po strzeleniu pierwszego gola mieliśmy więcej miejsca na boisku, lepiej kontrolowaliśmy mecz i zabezpieczaliśmy się przed kontratakami, z czym mieliśmy problemy w pierwszej odsłonie. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie i że trzeba będzie walczyć do samego końca.

– Statystki mówią wszystko. Sześć finałów z rzędu świadczy o tym, że nie zrezygnowaliśmy z Pucharu Króla, i teraz jesteśmy o krok od zdobycia tego trofeum po raz kolejny. Musimy jednak myśleć już o następnym meczu na Santiago Bernabéu w sobotę.

– Jasper Cillessen rozegrał wszystkie mecze w Pucharze, ale nie mógł dziś wystąpić, ponieważ nie ukończył żadnego treningu z powodu kontuzji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będzie mógł zagrać w finale. Marc spisał się dziś jednak bardzo dobrze.

– Pokonanie bezpośredniego rywala zawsze poprawia nastrój. Po takich zwycięstwach wszystko staje się lepsze, ale w sobotę będzie już inny mecz.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry mecz Roberto, szkoda tylko, że nie pociągnął do przodu tej akcji, kiedy go Messi wypuścił idealnym zagraniem...
No ale jak tyle czasu trzeba było za obrońcę robić, to trochę czasu jeszcze trzeba, aby Sergi mógł pokazać się lepiej w działaniach ofensywnych.
Najważniejsze, że jak jest Roberto, to prześcieradła zawsze mają problem.