Sport krytycznie ocenia występ Samuela Umtitiego w meczu z Sevillą

Łukasz Lewtak

24 lutego 2019, 12:15

Sport

84 komentarze

Kataloński Sport krytycznie ocenia dziś wczorajszy występ Samuela Umtitiego w meczu z Sevillą. Francuski obrońca wrócił do gry po trzech miesiącach przerwy, jednak był daleki od swojej najlepszej formy.

Powrót Umtitiego był na pewno dobrą wiadomością dla Ernesto Valverde, jednak francuski stoper pokazł, że jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji. 25-latek zapłacił za brak atywności meczowej w ostatnich trzech miesiącach i brakowało mu zdecydowanych interwencji, które są konieczne w spotkaniu z takim rywalem jak Sevilla.

Widać było, że Umtitiemu brakuje odpowiedniego rytmu. Momentami Francuz gubił również ustawienie. Grał nierówno - czasami podejmował trafione decyzje, a innym razem się mylił. Przy obu akcjach bramkowych Sevilli był źle ustawiony.

W niektórych sytuacjach Umtitemu brakowało także precyzji. Tuż przed przerwą Francuz stracił piłkę we własnym polu karnym, co mogło bardzo źle skończyć się dla Barcelony. W innych sytuacjach zimna krew pomogła Umtitiemu wyjść obronną ręką z podobnych opresji.

Ewidentnie Umtiti zapłacił za brak atywności meczowej w ostatnich trzech miesiącach. Nie pomogło mu również to, że zespół nie był zbyt solidny w defensywie jako całość, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie Umtiti i Piqué cierpieli zdecydowanie mniej, ale Francuzowi i tak brakowało zdecydowania. 25-latek nie przyczynił się do tego, że defensywa Barçy była solidniejsza. Widać było, jak cierpiał w intensywnym pojedynku z Ben Yedderem.

Fot. Anton Zajcew, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Osobiście gościa nigdy nie trawiłem i nie trawię ,natomiast nie jest łatwy powrót po
tak długiej kontuzji szczególnie na ŚO.

@victor: Nie rozumiem jak można nie trawic Samu???

@Imperius1992: Pewnie rasista :p

@xavi890: Cisnie sie na usta jeden epitet xd
« Powrót do wszystkich komentarzy