Sport: Barcelona chce przedłużyć współpracę z napastnikiem drużyny rezerw Rafą Mujicą

Dariusz Maruszczak

23 lutego 2019, 13:30

Sport

2 komentarze
  • Jak donosi dziennik Sport, Barcelona chce przedłużyć kontrakt z Rafą Mujicą
  • Obecna umowa napastnika wygasa już w czerwcu bieżącego roku
  • 20-latkiem zainteresowanych jest kilka klubów Primera División

Według informacji katalońskiego dziennika Barcelona nawiązała już pierwsze kontakty z Mujicą w celu przedłużenia współpracy, ale nie osiągnięto jeszcze porozumienia. Barça złożyła dopiero pierwszą propozycję, która ma być wyrazem chęci klubu do podpisania nowej umowy z piłkarzem. Wciąż pozostaje jednak wiele szczegółów do ustalenia pomiędzy stronami.

Jako że kontrakt Mujiki wygasa już w czerwcu, zawodnikiem zaczęło interesować się wiele klubów. Według Sportu sytuację 20-latka śledzą trzy drużyny Primera División. Real Betis zastanawiał się nawet nad sprowadzeniem Mujiki już w zimowym okienku. Barcelona chce jednak przedłużyć umowę z napastnikiem, a później zdecydować, czy jest on odpowiednią alternatywą w pierwszym zespole, czy może lepiej będzie go wypożyczyć, aby ogrywał się na wyższym poziomie. Możliwy jest również udział 20-latka w przedsezonowym tournée, które odbędzie się w Azji. W 2016 roku podczas przygotowań do nowych rozgrywek Luis Enrique pozwolił zadebiutować Mujice w pierwszej drużynie w meczu towarzyskim z Celtikiem w Dublinie, a w spotkaniu z Leicester w Sztokholmie młody napastnik strzelił swojego pierwszego gola.

Sport określa Mujicę jako zawodnika mającego zmysł strzelecki i bardzo mobilnego, co napastnik wykorzystuje przy szukaniu wolnej przestrzeni i możliwości oddania strzału lub dobicia uderzenia kolegi. Partnerzy często wykorzystują jego pracę na boisku. Mujica strzelił w tym sezonie pięć goli w 23 meczach. W 18 spotkaniach wystąpił od pierwszej minuty. 20-latek w ogóle nie pojawił się na murawie tylko w dwóch meczach z powodu zawieszenia i kontuzji. Z najlepszej strony pokazał się w starciu z Conquense, w którym ustrzelił hat-trick.

Mujica trafił do Barcelony w 2015 roku z drużyny młodzieżowej Las Palmas. W sprowadzeniu go dużą rolę odegrał obecny trener Barçy B Francisco Javier García Pimienta, który oglądał piłkarza w akcji podczas turnieju reprezentacyjnego na Majorce. Mujica był porównywany do Luisa Suáreza ze względu na swoją waleczność, ale w lutym 2017 doznał poważnej kontuzji mięśnia uda i musiał przejść operację. Młody napastnik wrócił na boisko dopiero w 2018 roku i został wypożyczony na sześć miesięcy do Cornelli. W obecnym sezonie jest podstawowym piłkarzem Barcelony B.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Świetny napastnik" - strzelił gola w trzech meczach na 23 rozegrane. Chyba już nadaje się na zastąpienie Luisa Suareza.
Jestem za by przedłużyć kontrakt i wypożyczyć do klubu La Liga, natomiast jestem przeciwny obiecywaniu miejsca w pierwszej drużynie, jak to niedawno robiono.

Ciekawy zawodnik, ale coś małe liczby robi. Może być niczym Pedro, ale i jak Angel Roman. Ja mu życzę powodzenia i bym go w 2019/20 wypożyczył. Betis to świetna opcja.