AS: Barcelona jest gotowa zapłacić 110 milionów euro za Saula [Aktualizacja]

Julia Cicha

23 lutego 2019, 09:45

AS

97 komentarzy

AS donosi, że FC Barcelona chce sprowadzić Saula, który miałby być wielkim transferem na kolejny sezon. Po pozyskaniu de Jonga Katalończycy od miesięcy pracują nad skompletowaniem środka pola poprzez pozyskanie pomocnika Atlético. Barça jest gotowa zapłacić 110 milionów euro, co uczyniłoby z Saula najdroższego hiszpańskiego piłkarza w historii.

Już w 2017 roku zawodnik był o krok od przenosin na Camp Nou, ale ostatecznie Atlético przekonało go do przedłużenia umowy do 2026 roku. Klauzula odejścia pomocnika wzrosła wtedy z 80 do 150 milionów euro. Potencjalne przyjście Saula oznaczałoby definitywną sprzedaż Rakiticia, który, jak informuje Gazzetta dello Sport, może trafić do Milanu. Barcelona chce zarobić na Chorwacie 45 milionów euro, a Włosi proponują o dziesięć milionów mniej.

Konkurentem Barçy w walce o Saula była Chelsea, ale sankcja FIFA może wykluczyć Anglików z gry. Sam zawodnik chce na razie pozostać w Atlético Madryt, ale razem z Diego Costą narzekał też na różnice w wynagrodzeniach po podwyżce dla Antoine'a Griezmanna. Jeśli Barcelona i Rojiblancos dojdą do porozumienia, pomocnik zgodzi się na przenosiny do stolicy Katalonii, ponieważ jego priorytetem jest pozostanie w Hiszpanii.

Aktualizacja

Mundo Deportivo: Źródła powiązane z Barceloną zaprzeczyły doniesieniom ASa. Barça nie planuje kupna Saula.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

kurcze piszą z d...y po to by kliknięcia się zgadzały .
« Powrót do wszystkich komentarzy