Mundo Deportivo: PSG chce zatrudnić Érica Abidala w roli dyrektora sportowego

Dariusz Maruszczak

23 lutego 2019, 10:15

Mundo Deportivo

45 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, prezes Paris Saint-Germain Nasser Al-Khelaïfi chce zatrudnić Érica Abidala w roli dyrektora sportowego francuskiego klubu.

Według tych informacji po niepowodzeniu związanym z transferem Frenkiego de Jonga, który ostatecznie wylądował w Barcelonie, Al-Khelaïfi przygotowuje rewolucję w swoim zespole. Zamierza on zrezygnować z dotychczasowego dyrektora sportowego Antero Henrique i chce, żeby nowy projekt sportowy poprowadził pracujący na tym stanowisku w Dumie Katalonii Éric Abidal.

Świetna praca Abidala w Barcelonie została dostrzeżona przez władze PSG. Pomiędzy dyrektorem sportowym Blaugrany i Al-Khelaïfim był pewien dystans po próbach sprowadzenia Adriena Rabiota przez kataloński klub, ale wcześniej mieli oni dobre relacje z czasów, gdy były lewy obrońca komentował mecze dla stacji beIN Sports. Prezes ma nadzieję na odbudowanie dobrych stosunków z Abidalem i realizację podwójnego celu: nie tylko zapewnienie sobie wspaniałego dyrektora sportowego, ale również osłabienie FC Barcelony.

Mundo Deportivo uważa jednak, że Abidal nie zamierza opuszczać Barcelony, choć czuje się wdzięczny za uznanie jego pracy. Francuz w 100% identyfikuje się z projektem sportowym Blaugrany i znakomicie współpracuje mu się z generalnym menedżerem Pepem Segurą i swoim zastępcą Ramonem Planesem. Abidal bardzo ceni sobie możliwość dyskretnej pracy z nimi i uważa, że wszyscy razem tworzą zgrane trio.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

zadzierają nosa ostatnio, dobrze byloby ich trafic i wyslac do domu, natomiast forme maja dobra obecnie i nie chce tego bardzo, ale narazie chyba najwieksze szanse maja w lm

@Lionello: Mecz na ManU pokazał, że nie taki diabeł straszny, bronili się rozpaczliwie przez 45 minut, a drugiej połowie skontrowali i padł taki wynik, jaki padł. Nie było w tym ani finezji, ani ogromu sytuacji czy przytłaczającej przewagi. Na środku pomocy gra nominalny obrońca Marquinhos. United nie wykorzystał swoich szans i one się zemściły. Ja bym nie robił z nich faworyta ligi mistrzów. Jeden słabszy mecz Mbapee i pojadą do domu. Ja bym upatrywał głównego faworyta w zespołach Atletico i City (mimo, że Ci drudzy nie zachwycili w niemczech i mieli furę szczęścia, ale są już jedną nogą w dalszej fazie).
« Powrót do wszystkich komentarzy