Sport: Barcelona wycofuje swoją propozycję dla Adriena Rabiota

Dariusz Maruszczak

21 lutego 2019, 10:30

Sport

74 komentarze
  • Sprowadzenie Adriena Rabiota już dawno przestało być priorytetem Barcelony
  • Jak donosi dziennik Sport, kataloński klub wycofał swoją ofertę dla 23-latka
  • Barça jest niezadowolona z postawy Rabiota i jego otoczenia oraz czeka na ruch zawodnika

Według informacji dziennika Barcelona zdecydowała się na wycofanie swojej oferty dla Rabiota z powodu niezdecydowania piłkarza, który utrzymuje kontakty z włoskimi i angielskimi klubami. Obecnie Barça ma uważać sprowadzenie 23-latka za bardzo trudną operację, ale nic nie jest jeszcze wykluczone, ponieważ zatrudnienie tej klasy zawodnika w ramach wolnego transferu jest świetną okazją rynkową. Blaugrana nie zamierza jednak działać dalej, dopóki sam Rabiot nie wykaże swoich intencji.

Jak podaje Sport, Barcelona już latem proponowała za Rabiota 40 milionów euro. Kupno pomocnika okazało się niemożliwe, ponieważ PSG nie chciało negocjować. Barça czekała więc na efekt rozmów piłkarza z francuskim klubem w sprawie przedłużenia umowy. Ostatecznie zostały one zerwane i Katalończycy mogli w styczniu podpisać kontrakt z Rabiotem, ale środowisko piłkarza nie rozpoczęło decydującego etapu negocjacji z Blaugraną. Matka i dotychczasowy agent Francuza mieli ustalić szczegóły w siedzibie klubu, jednak nigdy do tego nie doszło, mimo ultimatum ze strony Barcelony. W styczniu rozmowy zostały wstrzymane.

Rabiot przechodzi obecnie trudne chwile w PSG i również niecierpliwi się w sprawie swojej przyszłości. Dlatego też piłkarz i jego rodzina zatrudnili agenta, aby jak najszybciej wszystko rozstrzygnąć. Wcześniej Rabiot miał wyrazić chęć przeniesienia się do Barcelony, ale nie towarzyszyły temu pełne negocjacje. Pomocnik wciąż cieszy się zainteresowaniem wielu klubów.

Sport informuje, że Barcelona uważa propozycję złożoną Rabiotowi w styczniu za nieaktualną. Była ona bardzo intratna pod względem premii za sam podpis na kontrakcie i wynagrodzenie. Według tych doniesień, nawet jeśli Francuz zainicjuje nowe kontakty z katalońskim klubem, kolejna propozycja nie będzie już tak lukratywna. Barça jest gotowa wznowić rozmowy, ale tylko jeśli ułatwi je sam Rabiot.

Fot. Departemental des Yvelines / CC BY-ND 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

pewnie do końca kariery zapamięta ze takiemu klubowi się nie odmawia
« Powrót do wszystkich komentarzy