Sport: Barcelona wycofuje swoją propozycję dla Adriena Rabiota

Dariusz Maruszczak

21 lutego 2019, 10:30

Sport

74 komentarze
  • Sprowadzenie Adriena Rabiota już dawno przestało być priorytetem Barcelony
  • Jak donosi dziennik Sport, kataloński klub wycofał swoją ofertę dla 23-latka
  • Barça jest niezadowolona z postawy Rabiota i jego otoczenia oraz czeka na ruch zawodnika

Według informacji dziennika Barcelona zdecydowała się na wycofanie swojej oferty dla Rabiota z powodu niezdecydowania piłkarza, który utrzymuje kontakty z włoskimi i angielskimi klubami. Obecnie Barça ma uważać sprowadzenie 23-latka za bardzo trudną operację, ale nic nie jest jeszcze wykluczone, ponieważ zatrudnienie tej klasy zawodnika w ramach wolnego transferu jest świetną okazją rynkową. Blaugrana nie zamierza jednak działać dalej, dopóki sam Rabiot nie wykaże swoich intencji.

Jak podaje Sport, Barcelona już latem proponowała za Rabiota 40 milionów euro. Kupno pomocnika okazało się niemożliwe, ponieważ PSG nie chciało negocjować. Barça czekała więc na efekt rozmów piłkarza z francuskim klubem w sprawie przedłużenia umowy. Ostatecznie zostały one zerwane i Katalończycy mogli w styczniu podpisać kontrakt z Rabiotem, ale środowisko piłkarza nie rozpoczęło decydującego etapu negocjacji z Blaugraną. Matka i dotychczasowy agent Francuza mieli ustalić szczegóły w siedzibie klubu, jednak nigdy do tego nie doszło, mimo ultimatum ze strony Barcelony. W styczniu rozmowy zostały wstrzymane.

Rabiot przechodzi obecnie trudne chwile w PSG i również niecierpliwi się w sprawie swojej przyszłości. Dlatego też piłkarz i jego rodzina zatrudnili agenta, aby jak najszybciej wszystko rozstrzygnąć. Wcześniej Rabiot miał wyrazić chęć przeniesienia się do Barcelony, ale nie towarzyszyły temu pełne negocjacje. Pomocnik wciąż cieszy się zainteresowaniem wielu klubów.

Sport informuje, że Barcelona uważa propozycję złożoną Rabiotowi w styczniu za nieaktualną. Była ona bardzo intratna pod względem premii za sam podpis na kontrakcie i wynagrodzenie. Według tych doniesień, nawet jeśli Francuz zainicjuje nowe kontakty z katalońskim klubem, kolejna propozycja nie będzie już tak lukratywna. Barça jest gotowa wznowić rozmowy, ale tylko jeśli ułatwi je sam Rabiot.

Fot. Departemental des Yvelines / CC BY-ND 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak naprawdę to Barca wizerunkowo na tym sporo straci. Gość poszedł na wojnę z Psg, w ogóle nie gra, a Barca się wypina na niego. Może nie jest wystarczająco dobry na pierwszy skład ale jak dla mnie to troszkę niesmak jeśli to prawda.

@jarek771: Poważnie Barcelona się na niego wypięła? Gość flirtuje z każdym na boku, nie chce rozpocząć "profesjonalnej" rozmowy i klub jeszcze ma czekać na jaśnie wielmożnego? Poszedł na wojnę z PSG raczej nie dlatego że chce do Barcelony, tylko myślę, że dlatego, że coś mu tam nie pasowało i chciał po prostu zmienić klub.

@jarek771: Gdyby był z nami dogadany i faktycznie by chciał tutaj trafić, to już dawno by było po sprawie. On negocjuje z tymi, którzy dadzą mu więcej. Niby zmienił mamę na prawdziwego agenta. Coś widocznie nie poszło po jego myśli. Dzięki temu będziemy mieli De Jonga i to jest największy pozytyw tego zdarzenia.

@jarek771: Kolego Barca nic nie straciła wizerunkowo przedstawiła propozycję a on olał tzn jego matka.Chciał wydoić dużo kasy a teraz niesmak pozostał u niego.Kolejna sprawa to taka że był po słowie z Barcą ale mamusia chciała jeszcze większą premię za podpis nawet Totki z niego zrezygnowały.De Jong zjada tego petro-piłkarzyka i cieszy mnie fakt że nie doszło do transferu.
« Powrót do wszystkich komentarzy