Luis Rubiales proponuje rozgrywanie Superpucharu Hiszpanii w formule Final Four

Łukasz Lewtak

19 lutego 2019, 11:48

Mundo Deportivo/Sport

62 komentarze

Prezes Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales przedstawił dziś swój projekt zmian w Superpucharze Hiszpanii, które miałyby obowiązywać już od tego roku.

Rubiales proponuje, aby Superpuchar Hiszpanii był rozgrywany w formule Final Four. Brałyby w nim udział dwie pierwsze drużyny LaLigi minionego sezonu oraz obaj finaliści Pucharu Króla. Jeśli dwa pierwsze zespoły Primera División grałyby jednocześnie w finale Copa del Rey, pozostałych uczestników Superpucharu Hiszpanii wyłonionoby na podstawie historycznych wyników w krajowym pucharze. W turnieju byłyby rozgrywane trzy mecze - dwa półfinały oraz finał. Co ważne, Superpuchar odbywałby się w jednym miejscu poza granicami Hiszpanii.

Projekt Luisa Rubialesa musi zostać jeszcze zaakceptowany przez zgromadzenie Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej.

Rubiales podkreśla, że chce, aby Superpuchar Hiszpanii stał się świętem futbolu. Ponadto zaznacza, że proponowany przez niego format pozwoliłby zwiększyć atrakcyjność tych rozgrywek oraz zapewniłby większe przychody, m.in. z praw telewizyjnych.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie bomba. I tak maksymalnie rozegramy dwa mecze. Ale przyjemniej z dwoma różnymi drużynami.
Taki miniturniej moim zdaniem na więcej sensu niż dwumecz w finale. Co to za finał, z możliwością rewanżu? W żadnych innych rozgrywkach tego nie praktykują, tylko w superpucharach.

@Sortello: Ostatnio był tylko jeden mecz. Nie lepiej tego się trzymać?

@Pawlak1992: ZAWSZE były dwa mecze. Ostatnio był jeden i wielki booldupy ze strony Sevilli ze jest tylko jeden. Rok temu było jak było, bo Sevilla musiała grać az 6 meczy w eliminacjach do LE.
W tym roku pewnie znów byłby dwumecz, wiadomo większą kasa. A skoro tak, to moim zdaniem lepiej zorganizować taki mini turniej. Na pewno będzie to ciekawsze.
« Powrót do wszystkich komentarzy