Gerard Piqué: Nie graliśmy dobrze, we wtorek musimy być lepsi albo będzie źle

Łukasz Lewtak

16 lutego 2019, 23:09

Marca

15 komentarzy

Po meczu z Realem Valladolid Gerard Piqué wprost przyznał, że Barcelona nie zaprezentowała się w tym spotkaniu z dobrej strony.

Mecz: Nie graliśmy dobrze. Nie byliśmy taką Barçą, jaką chcemy być. Dobrze, że wygraliśmy, ale odczucia nie są już dobre. Musimy się poprawić. We wtorek musimy być lepsi albo będzie źle. Rywale grają, ale nam zabrakło płynności. Jeśli nie rozgrywamy piłki szybko, nie utrzymujemy się w jej posiadaniu, nie dominujemy ani nie stwarzamy okazji, stajemy się słabszym zespołem. Wiemy to i wiedzą to także inne drużyny. Musimy się poprawić.

Zmęczenie: Jeśli ktoś nie odpoczywa, jego nogi są cięższe. Przed dzisiejszym meczem mieliśmy jednak tydzień odpoczynku.

Piqué gra zawsze w LaLidze: To decyzja trenera. Jeśli pyta mnie, mówię, że mam się dobrze. We wtorek czeka na kolejna bitwa i postaramy się osiągnąć dobry wynik.

Rzut karny: Dotknęli mnie z tyłu i przez to straciłem równowagę. Złapali mnie za ramię, to jest rzut karny. To wystarczający kontakt, aby się przewrócić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze , że jest świadomy że zagrali mówiąc delikatnie tragicznie a nie opowiada dennych frazesów typu wygraliśmy bo pracowaliśmy na boisku itp . Jak by to był silniejszy przeciwnik była by dotkliwa porażka . Pozostaje mieć nadzieje że w następnym meczu będzie zdecydowanie lepiej tym bardziej że gramy z wymagającym rywalem .

Jedyny Pique widzi co się dzieje z tą drużyną.

"Dobrze, że wygraliśmy, ale odczucia nie są już dobre. Musimy się poprawić. We wtorek musimy być lepsi albo będzie źle. Rywale grają, ale nam zabrakło płynności. Jeśli nie rozgrywamy piłki szybko, nie utrzymujemy się w jej posiadaniu, nie dominujemy ani nie stwarzamy okazji, stajemy się słabszym zespołem. "
Pique pięknie podsumował całą sytuację, trafił w sedno sprawy. Barcelona wygrywa, ale często będąc słabszą. Stwarza okazje, ale nie potrafi dominować swoich rywali, nawet tych z najniższej półki. Ta drużyna jest sflaczała i mdła.

Jeśli odejdzie Jasper to Masip byłby dobrym drugim bramkarzem w naszym zespole.

Pique rozegrał świetny mecz, według mnie był naszym najlepszym piłkarzem. Dobrze czyścił w obronie, a poza tym pomógł także w ofensywie, wywalczając karnego. Tym większe pochwały dla niego, że gra praktycznie we wszystkich meczach od deski do deski, a mimo to prezentuje wysoką formę. Oby tak dalej, szczególnie że czekają nas ciężkie i wymagające starcia.

Gdyby nie postawa Masipa, Pique byłby MVP spotkania. A tak według mnie bramkarz Valldolid najlepszym piłkarzem spotkania, a Pique najlepszym piłkarzem Barcelony i drugim po Masipie piłkarzem meczu. Wielki mecz Gerarda.

3 pkt jest coraz bardziej frustrujące dla hali, tyle pozytywów

Dobrze że przynajmniej prezydent jest tego świadom ;D

Gerard powiedział to, co wszyscy chcieliśmy usłyszeć, a nie znowu oklepane "zagraliśmy dobry mecz", "kontrolowaliśmy spotkanie" itd, bo Barca raczej nie słynie z wygrywania po 1-0 i wyrachowanej gry, tak to się może kojarzyć cyniczne Atletico albo Juventus. Oby w Lidze Mistrzów wyszli z innym nastawieniem, bo rzeczywiście będzie źle.
Patrząc indywidualnie to Pique dzisiaj bardzo dobry mecz, na szczęście znowu włączył mu się profesor obrony, bo czyścił wszystko. Razem z Busquetsem najlepsi na murawie z naszej strony.

co tu mówić... Pique był dziś wielki, jak reszta dostosuje się krok po kroku do jego formy to będzie dobrze ;) ✋

Akurat Pique dzisiaj najlepszy na boisku.
Pięknie to Pique podsumował

dobrze, że chociaż nie ma kurtuazji i mydlenia oczu, obyście się spięli w LM

Chociaż wiedzą że wielkie g grają.