Dobre wieści w sprawie rehabilitacji Rafinhi w dniu jego 26. urodzin

Grzegorz Zioło

12 lutego 2019, 18:30

Sport

21 komentarzy
  • Rafinha obchodzi dziś 26. urodziny, a Sport z tej okazji prezentuje pozytywne wieści dotyczące rehabilitacji wychowanka Barçy po zerwaniu więzadła w lewym kolanie
  • Szybkie postępy Brazylijczyka są możliwe dzięki jego rozwiniętej muskulaturze, która utrzymuje się na odpowiednim poziomie mimo długiego przymusowego odpoczynku
  • Kontrakt pomocnika z Barceloną kończy się w czerwcu 2020 roku, jednak wciąż nie pojawiły się żadne informacje dotyczące przyszłości tego zawodnika

Wychowanek FC Barcelony Rafinha kończy dziś 26 lat. Pomocnik od ponad dwóch miesięcy przechodzi proces rehabilitacji po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie podczas meczu ligowego z Atlético Madryt na Wanda Metropolitano 25 listopada. Pomocnik grał z urazem przez 40 minut, a po przeprowadzeniu badań okazało się, że musi przejść operację. Została ona wykonana 5 grudnia przez doktora Ramona Cugata.

Jak informuje Sport, rehabilitacja Rafinhi przebiega pomyślnie, a jej kolejne etapy zaczynają się szybciej niż przewidywano. Cały proces przy tego rodzaju kontuzjach zazwyczaj trwa około pół roku. W przypadku Brazylijczyka leczenie może potrwać krócej, przede wszystkim dzięki bardzo rozwiniętej muskulaturze zawodnika. Długi przymusowy odpoczynek zazwyczaj skutkuje szybką utratą masy mięśniowej, którą następnie trzeba odbudować, jednak Rafinha, który w przeszłości zmagał się już z dwiema poważnymi kontuzjami, jest przyzwyczajony do wykonywania dodatkowej pracy, żeby zapobiec temu problemowi. Pomocnik Barcelony również traci muskulaturę, ale wciąż utrzymuje mięsień czworogłowy uda na takim poziomie jak zdrowi zawodnicy. 

Brazylijczyk jest bardzo zmotywowany do powrotu do zdrowia, chociaż kolejna kontuzja była dla niego dużym ciosem. Rafinha został wykluczony z gry, kiedy Ernesto Valverde zaczynał coraz częściej na niego stawiać. Podobnie jak przy poprzednich rehabilitacjach zawodnikowi towarzyszy gitara. Wychowanek Barçy nigdy nie uczęszczał na lekcje gry na tym instrumencie, ale nauczył się grać dzięki tutorialom.

Rafinha nie jest pod presją powrotu do zdrowia w konkretnym terminie, dlatego może przechodzić rehabilitację bez pośpiechu. Zawodnik nie zamierza jednak robić sobie przerw. Obecnie łączy on ćwiczenia w Ciutat Esportiva z pracą wykonywaną w domu. Zgodnie z planem w najbliższych tygodniach Brazylijczyk ma zwiększyć obciążenia podczas indywidualnych treningów w klubie. 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

P E R S I S T Ê N C I A.

Post udostępniony przez Rafinha Alcântara (@rafinhaaa93)

Brak wieści w sprawie nowego kontraktu

Umowa Rafinhii z Barceloną kończy się 30 czerwca 2020 roku, a przyszłość zawodnika w katalońskim klubie jest niepewna. Na razie pomocnik woli skupić się na rehabilitacji kolana i zamierza zacząć myśleć o kolejnym etapie swojej kariery po powrocie na boisko.

Barcelona na razie nie wykonała żadnych ruchów w tej sprawie, jednak istnieje kilka możliwych rozwiązań tej sytuacji. Być może klub zdecyduje się na podobny wariant jak w przypadku Denisa Suáreza, czyli przedłużenie kontraktu i wypożyczenie lub sprzedaż zawodnika. W ten sposób Rafinha mógłby liczyć na lepsze warunki umowy, a Barça uniknęłaby powtórki z przypadku Munira El-Haddadiego, który opuścił zespół niemal za darmo.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca powinna sprzedać w lecie... Verma v2

Zapomniałem, że on w ogóle istnieje

Nie ma szczęścia chłopak, co się rozpędzi to jakaś katastrofa.

Bardzo go lubię, ale niestety transfer De Jonga i możliwy Rabiota komplikuje jego sytuacje. Na prawej mam Messiego, Malcoma czy Dembele. Na lewej Coutinho czy Dembele, środek zastawiony Arthurem, Rakiticem, De Jongiem i Busim, a w obwodzie VIdal i Roberto. Zwyczajnie brakuje tutaj miejsca.

https://youtu.be/U3ZirTFCItE
I pomyśleć, że gdyby nie ten idiota z irokezem, prawdopodobnie mielibyśmy klasowego piłkarza podstawowego składu.
https://youtu.be/qpjyvWNA-jE

Z Rafą jest taki problem. Jak gra, to prezentuje naprawdę dobry poziom, jednak sprzedaż go w tym okienku byłaby bardzo bezsensowna, ponieważ dostalibyśmy bardzo małe pieniądze. Osobiście chcę, żeby został i liczę, że w końcu przestaną go trapić kontuzje. A co do kontraktu, myślę, że nie zrobi Barcy w ... i podpisze nowy kontrakt.

Najlepszego Rafa! :)

Wow, zapomniałem że mamy chłopaka w drużynie. A szkoda, bo to naprawdę dobry zawodnik. Jak tylko się przełamie, to dopada go kontuzja.

Wielki szacunek dla tego Pana! Wielu po tylu kontuzjach poważnych by rzuciła ten sport...

po tym sezonie gomes będzie wart więcej od niego ..... co jest smutne i przykre bo tamten chociaz gra....

Kurka...zapomniałem o nim ... w sensie, ze mamy go w druzynie ;/

W sumie Barcelona nie ma mu za bardzo za co dziękować. Gość do odstrzału. Lubię go i mam nadzieję, że gdzieś indziej uda mu się zaistnieć.

Rafinha fajny zawodnik z wizją gry i dobrym strzałem na bramkę tylko te kontuzje czynią go niestety mało przydatnym przez większość sezonu

Rafa to dobry zawodnik ale wątpię że dostaniemy za niego więcej niż te 15-20mln ze względu na kontuzje i krótką umowę. Szkoda że Inter nie wykupił go bo widać było że sam piłkarz świetnie czuł się w Mediolanie, dyrygował całą pomocą a Barca mogła dostać niezłe pieniadze. Uważam, że Inter miałby z niego więcej pożytku niż z Naingollana

W końcu się doczekał newsa o Rafini i jego reh. :)

Uff... Będzie gotowy na presezon. Całe szczęście. Na poważnie to szkoda chłopa, kontuzje go niszczą. Mimo całej sympatii i szacunku za wierność Barcelonie, to niestety musi zwolnić miejsce innym młodym, zdolnym.