Barcelona drugim najlepszym klubem na świecie według France Football

Dariusz Maruszczak

12 lutego 2019, 13:00

France Football, AS

55 komentarzy

Magazyn France Football opublikował listę trzydziestu najlepszych klubów na świecie. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazła się Barcelona.

France Football przy układaniu rankingu wzięło pod uwagę różne czynniki, takie jak analiza piłkarzy i ich osiągnięcia, frekwencja na stadionie, widownia telewizyjna, zasięg w mediach społecznościowych, przychody, wydatki i znaczenie historyczne klubu. Magazyn wziął pod lupę 85 klubów, a 30 z nich zawarł na swojej liście.

Barcelona zajęła drugie miejsce i została wyprzedzona tylko przez Real Madryt. Na podium załapał się jeszcze Manchester United. W czołowej dziesiątce znalazło się aż pięć angielskich klubów, dwa hiszpańskie i po jednym włoskim, niemieckim i francuskim. Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę klasyfikacji.

1. Real Madryt 184 punkty
2. Barcelona 177 punktów
3. Manchester United 151 punktów
4. Bayern 135 punktów
5. Liverpool 120 punktów
6. Juventus 107 punktów
7. Paris Saint-Germain 94 punkty
8. Chelsea 91 punktów
9. Manchester City 89 punktów
10. Arsenal 88 punktów

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy jest na świecie jeszcze jakaś osoba, która na poważnie traktuje wszelkiej maści rankingi tej gazeciny?

@zibiku: Pewnie że nie bo za wiarygodne rankingi uznajemy tylko i wyłacznie takie gdzie Barca lub Messi są na pierwszym miejscu ;)))

@zibiku: Tak. Fani Barcelony kiedy jest pierwsza

@Bobo25: Gazeta ta wielokrotnie ośmieszała się w ostatnich latach. A to w głosowaniu na Złotą Piłkę brali udział ludzie, którzy nie istnieją, a to trzeba było usunąć niewygodną sondę. Teraz pojawił się ranking z czterech liter wzięty, bo kryteria są tak niejasne, że głowa mała. Real na pierwszym? Wygrał LM, Barcelona wygrała PD. "Analiza piłkarzy i ich osiągnięcia" - zdecydowana przewaga Barcelony, "frekwencja na stadionie" - wygrywa Barcelona, "widownia telewizyjna" - znów Blaugrana górą, "zasięg w mediach społecznościowych" - wygrywa Barcelona, "przychody, wydatki i znaczenie historyczne klubu" - przewaga Realu. Czemu więc Real jest na pierwszym?

@zibiku: Ośmieszała? Bo nie wygrywał Leo lub Barca? no właśnie o to mi chodzi.

kolego prosze przestań się tym tak emocjonować, takie sobie kryteria przyjęli i tak im wyszło. Wyluzuj, naprawdę nie róbmy z tego jakiegoś wielkiego hallo. Ja tylko piszę, że sporo użytkowników jak w jakimś rankingu nie prowadzi Barca lub Messi (w indywidualnych) to już dyskredytują takie plebiscyty. To tylko zabawa.
Po za tym:
"Real na pierwszym? Wygrał LM, Barcelona wygrała PD". Gdzie tam jest napisane że wzięli też ostatni sezon, wydaje mi się że raczej brali pod uwagę zdobyte ogólnie puchary i pewnie LM była zdecydowanie bardziej punktowana aniżeli zwycięstwa ligowe (mistrzostwa danego kraju) .
Nie wiesz przecież za co było ile pkt do zdobycia, taka np frekwencja na stadionie mogła być nisko punktowana a znaczenie historyczne więcej. Tego nie wiemy po tym artykule.
Podkreślam bierzmy to z przymrórzeniem oka i tyle. Pozdrawiam

@zibiku: dokładnie - szkoda gadać, szkoda strzępić ryja

@Bobo25: JA nie dyskredytuje rankingów tylko tą śmieszną gazetę, która kiedyś była rzetelnym źródłem informacji. Teraz nawet Złota Piłka jest nagrodą przyznawaną temu, którego otoczenie najgłośniej śpiewa w mediach. Jeśli wzięli aspekt historyczny to co w ty zestawieniu robi PSG i City? Ja to widzę tak, że gazeta stworzyła sobie ranking z sufitu a potem napisała, że brali pod uwagę takie a takie kryteria. I koniecznie wrzucili przedstawiciela Francji, no bo jak wyglądałby ranking bez przedstawiciela Mistrzów Świata.

@zibiku: Większość osób, które słyszały o tych rankingach i nie znają się na piłce.

@zibiku: Jeśli wzięli aspekt historyczny to co w ty zestawieniu robi PSG i City? "
A to jedyne kryterium?
A może zapunktowali wysoko w innych kategoriach jak np frekwencja na stadionie, widownia telewizyjna, wartość piłkarzy, zasięg w mediach społecznościowych, przychody, wydatki itd.
Podkreślam że nie ma tu szczegółów ile pkt w danej kategorii i za co przyznawano. Pewnie w źródłowym artykule czy to na stronie FF czy w jej wydaniu gazetowym podali więcej szczegółów za co przyznawali punkty. Tutaj sobie tylko gdybamy.

Chodzi o to że to wyglada trochę komicznie jak tylko się pojawia jakiś ranking i nasi nie są na czelo to jest wyśmiewanie i dyskredytowanie takiego zestawienia.
Mam wrażenie, że gdyby Barca była tu na pierwszym miejscu to byś tak nie napisał, może ewentualnie coś w stylu góra ok, tylko niżej bym coś pozamieniał, ale byś tego tak nie wyśmiewał. Takie jest moje zdanie.
« Powrót do wszystkich komentarzy