Josep Vives: Jesteśmy zwolennikami systemu VAR i tak pozostanie

Dariusz Maruszczak

12 lutego 2019, 09:36

AS

Brak komentarzy

Rzecznik prasowy FC Barcelony Josep Vives odpowiedział na pytania dziennikarzy po ostatnim posiedzeniu zarządu klubu.

Pogoń Realu za Barceloną: Nie ma strachu, są tylko marzenia, nadzieja, chęć pracy i wymagania wobec siebie. Jeśli chcemy być najlepsi na świecie, nie możemy działać ze strachem, ale z ambicją i wymaganiami. Jesteśmy liderem LaLigi z sześcioma punktami przewagi nad drugim zespołem i znajdujemy się w dobrej sytuacji, ale wiemy, że nie możemy być nadmiernie pewni siebie.

VAR: Jesteśmy zwolennikami tego systemu i od długiego czasu apelowaliśmy o jego wprowadzenie. Jesteśmy w tym konsekwentni i tak też pozostanie. Niektóre analizy VAR będą na naszą korzyść, a inne nie. Jesteśmy jednak w okresie testowym i musimy udoskonalać oraz dopracowywać system. Nadal będziemy bronić korzystania z VAR. Jeśli ktoś chce wzbudzić kontrowersje wokół systemu, ma do tego prawo, my nie będziemy tego robić. VAR nie szykanuje i nie faworyzuje nikogo, przynosi korzyści tylko futbolowi. Możemy jedynie starać się pomagać, aby to narzędzie działało jak najlepiej.

Coutinho: Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego cech osobistych i zawodowych. Nie mamy żadnych wątpliwości co do jego zaangażowania i talentu. Jesteśmy przekonani, że wniesie jeszcze więcej do naszego klubu.

Podróż Arthura do Paryża: Nie uważamy, że powinniśmy komentować sprawy pozasportowe piłkarzy, więc nie wypowiemy się w tej kwestii.

Stan zdrowia Messiego: Nie ma żadnych obaw. Dyrekcja sportowa wykonała poważną pracę, aby w wymagającym okresie terminarza mieć jak najlepszy zespół. Jesteśmy przekonani, że podejdziemy w dobrej formie do tego momentu. Leo jest najlepszym piłkarzem w historii i to logiczne, że jest różnica, gdy jest na boisku lub nie. Jednak bez niego też radziliśmy sobie dobrze w tym sezonie.

Zatrzymanie katalońskich polityków: Jesteśmy przeciwnikami prewencyjnego zatrzymania. Ci, którzy przeżyli te wydarzenia, wiedzą, co się wydarzyło. Powinny zostać zastosowane rozwiązania polityczne i dialog, a nie proces sądowy. Będziemy również bronić naszego stanowiska, w którym nie zgadzamy się z prewencyjnym zatrzymaniem Sandro Rosella. Uważamy tę decyzję za niesprawiedliwą.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł