Media: Juventus, Manchester United i Chelsea poważnie zainteresowane de Ligtem

Julia Cicha

11 lutego 2019, 20:45

Mundo Deportivo

30 komentarzy

Do meczu Ajaksu z Realem pozostało niewiele czasu, a media wciąż spekulują na temat przyszłości Matthijsa de Ligta. Środkowy obrońca, który znajduje się na liście życzeń Barcelony, stał się obiektem zainteresowań wielu europejskich klubów.

Calciomercato i The Sun informują dziś, że stoperem interesują się Juventus, Manchester United i Chelsea. Dobre relacje agenta Holendra Mino Raioli z włoskim zespołem pomagają w potencjalnych negocjacjach transferowych. Czerwone Diabły również mają pewną przewagę, ponieważ Raiola reprezentuje też grającego na Old Trafford Paula Pogbę.

Barcelona przeanalizowała już wszystkie za i przeciw transferu de Ligta. Katalończycy chcą kupić zawodnika, ale wiedzą, że kosztowałoby ich to około 65-70 milionów euro. Klub nie jest w stanie wydać tyle na obrońcę. Barça wie jednak też, że przejście na Camp Nou jest priorytetem Holendra, w związku z czym nie zamyka przed nim drzwi, jeśli uda się wynegocjować odpowiednie warunki umowy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze będzie go mieć u siebie, jeżeli chodzi o obrońców to Vermaelenem, Pique, Murillo, długo u nas już nie pograją i będzie idealny w ich miejsce i będzie stanowił o sile obrony razem z Umititym o ile wyzdrowieje ten pan.
Faktem jest ze sprowadzenie go to swietny pomysl. Aczkolwiek robi sie powoli ciasno na środku obrony. Cóz klub wie lepiej i mysle ze podejma dobra decyzje.

Zanim mnie skrytykujecie to cos napiszę. Mam pomysł jak przytulic dużą gotówkę do kasy klubowej.Sprzedajmy śmiesznego Cou i kupmy w jego miejsce LO i ŚN. Za Coutinho przytulimy 100 baniek lekko, a w zanadrzu mamy przecież Malcona . Nic nie stracimy a tylko zyskamy. Co o tym sądzicie?

Moment, moment. Chcecie mi powiedzieć, że Parysko-Katarski Klub Piłkarski (znany jako PSG) nie jest zainteresowany de Ligt'em? Przecież to impossibile!

Ludzie błagam :)
Bez Alby na LO tracimy strasznie dużo potencjału
Stary Suarez wyeksploatowany prawie do cna męczy oczy nasze co mecz
a my chcemy kolejnego ŚO kupować ?
Nie dosyć że brak pieniędzy lekki to jeszcze potężne braki na LO i N --- szkoda pieniędzy na Holendra pomimo jego potencjału (bo klasę w Ajaxie pokazał, ale to zbyt duże ryzyko).

Myślę że ten zawodnik mógłby być filarem obrony na długie lata. Umiejętności ma potencjał aby się rozwinąć również ale w odróżnieniu od wielu zawodników w jego wieku cechuję go dojrzałość i cechy przywódcze co po odejściu kilku weteranów których czas powoli dobiega końca będzie nieocenione... Tylko pozostaje jedna kwestia czy na pewno chce u Nas grać jeżeli ma w sercu Barcelonę to przyjdzie do Nas i będziemy mieli z niego pożytek ale jeżeli jego priorytetem są pieniądze to wybierze inną drogę i nie będę płakał nad jego brakiem w kadrze bo będzie to znaczyło że nie był godny grać u Nas.
Niestety trzeba sobie uświadomić że same umiejętności czy cena nie są jedynymi kryteriami w doborze zawodników ale chęci i motywacja by się tutaj znaleźć.

Jedno jest pewne będzie on bardzo drogi. Przy takiej liczbie zainteresowanych i agencie, może pęknąć suma w granicach 80 milionów co jak za obrońce jest sumą gigantyczną

Dla mnie może być Skriniar, który podobno ma przyjść w zakian za Rakiticia. Ograny, młody z ogromnymi umiejętnościami i nie mniejszym potencjałem. Dodatkowo będzie tańszy.

Qurwa niech Barca zajmie się obecnym sezonem bo znowu decydujące tygodnie i gramy padake.

To niech go biorą i będzie święty spokój.

Dobrze, jakiś Raiola nie będzie tu warunków ustawiał. Piłkarz chce do Barcy to nie powinien go blokować.