Ernesto Valverde: Jeśli Messi zagrał, to dlatego, że był dobrze przygotowany

Łukasz Lewtak

10 lutego 2019, 23:26

AS/Marca

22 komentarze

Po meczu z Athletikiem Ernesto Valverde zaprzeczył słowom swojego asystenta Jona Aspiazu i zapewnił, że Leo Messi był przygotowany na 100% do gry w dzisiejszym spotkaniu.

Mecz: W pierwszej połowie nie byliśmy klarowni w ataku. Zakładaliśmy, że spotkanie będzie toczyło się w lepszym rytmie. Rywale stosowali wysoki pressing, ale dobrze wchodziliśmy w ich pole karne. W drugiej połowie byliśmy lepsi.

Autokrytyka: W pierwszej połowie powinniśmy być bardziej zdecydowani, aby powalczyć o ten mecz. Mieliśmy za sobą intensywny tydzień, ale nie można szukać wymówek.

Leo Messi: Ma się dobrze. Zagrał na 100%. Mieliśmy trudności, ale jeśli Messi zagrał, to dlatego, że był dobrze przygotowany.

Coutinho i Vidal: Kiedy osiąga się remis i myśli się, że powinno się wygrać, jest to sprawa całej drużyny. Czasami ktoś wskazuje na konkretnego piłkarza. Wszyscy są jednak z nami. Kiedy dokonuję zmian, nie wskazuję na nikogo palcem.

Ter Stegen: Zanotował wspaniałą interwencję po błędzie, jaki popełnił. Potem popisał się jeszcze ostatnią paradą, która była genialna.

Athletic: Grał tak, jak ostatnio robił to na San Mamés. Zagrał intensywnie. W drugiej połowie miał klarowną okazję, a my nie. Czasami wydaje się, że kiedy jest się bliżej bramki, jest się również bliżej zdobycia gola, jednak to Athletic miał najlepszą sytuację.

Walka o LaLigę: Sytuacja po tej kolejce jest taka sama jak po poprzedniej. Pozostajemy na pierwszym miejscu i jeśli się nie mylę, będziemy liderami także po następnej kolejce. Sezon jest długi.

 

 

 

 

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Panie Valverde proszę w końcu zacząć grać zawodnikami którzy są w formie. Fakt dzisiaj zajmujecie 1 miejsce przy następnej kolejce tez ale trenerze punkty uciekają a rywale łapią wiatr w żagle!
« Powrót do wszystkich komentarzy