La Gazzetta dello Sport: Rakitić kontaktuje się z Interem Mediolan

Łukasz Lewtak

8 lutego 2019, 10:45

La Gazzetta dello Sport/AS

54 komentarze

Mimo że Ivan Rakitić publicznie informował, że chce pozostać w Barcelonie, La Gazzetta dello Sport podaje dziś na okładce, że Chorwat zaoferował się Interowi.

"Chce odejść z Barcelony i myśli o Nerazzurrich" − pisze La Gazzetta dello Sport o Rakiticiu. Podobno Chorwat obawia się, że przyjście Frenkiego de Jonga i możliwy transfer Adriena Rabiota pozbawią go miejsca w podstawowym składzie Blaugrany

Co ciekawe La Gazzetta dello Sport podaje nawet szczegóły ewentualnej operacji sprowadzenia Rakiticia przez Inter Mediolan. Klub z Mediolanu chciałby obniżyć o 30 milionów klauzulę chorwackiego pomocnika, która wynosi 120 mln euro. Inter zaoferowałby Rakiticiowi pensję na poziomie pięciu milionów za sezon, czyli podobną do tej, jaką piłkarz otrzymuje na Camp Nou.

Należy jednak przypomnieć, że na gali Mundo Deportivo 28 stycznia Ivan Rakitić wyraźnie mówił, że chce pozostać w Barcelonie. − Chcę być w Barcelonie i jeśli będę mógł przedłużyć kontrakt, pragnę zostać tu na wiele lat. Jestem tu bardzo zadowolony, wszyscy o tym wiedzą, szczególnie prezydent. Nie muszę mówić nic więcej – powiedział pomocnik.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

z całym szacunkiem i podziwem do Ivana, ale młodszy już nie będzie, a 90mln euro to dobra kwota za Niego

@kamil_veb: Za 31 letniego piłkarza nikt nam nie da 90mln, a już na pewno nie Inter, który nie miał kasy na Rafinhe. Jeżeli ktoś ma się zdecydować na kupienie Rakiticia to moim zdaniem będzie to PSG próbujące się zemścić za De Jonga ale myślę że i tak nie ma co liczyć na więcej niż 50mln. Ewentualnie pozostanie kierunek Anglia

@KierownikLucas: chyba, że inter będzie chciał stworzyć duet Rakitić-Modrić :D

@kamil_veb: To chyba że obu za te 90 będą chcieli kupić a że Modrić to zdobywca złotej piłki to za niego dadzą 60mln a nam 30mln, ale wtedy ktoś musiałby odejść u nich. Poza tym wątpię by ktoś chciał budwać drużynę kupując za duże pieniądze graczy, którzy najlepsze lata mają już za sobą a ich wartość medialna nie jest topowa.
« Powrót do wszystkich komentarzy