Piłkarze Barcelony zagrają dziś w koszulkach upamiętniających Chiński Nowy Rok

Julia Cicha

6 lutego 2019, 11:00

FCBarcelona.es

25 komentarzy

Piłkarze FC Barcelony zagrają w dzisiejszym El Clásico w wyjątkowych koszulkach z okazji Chińskiego Nowego Roku. Imiona zawodników zostaną na nich napisane w dwóch alfabetach.

Ten gest, razem z filmikiem, w którym klub życzy Chińczykom szczęśliwego nowego roku, jest częścią działań Barcelony na rynku azjatyckim. Chiński Nowy Rok jest znany również jako Święto Wiosny. To najważniejsze święto w chińskim kalendarzu. Teraz obchodzony jest Rok Świni.

Przypomnijmy, że w tym roku letnie tournée Barçy odbędzie się właśnie w Chinach oraz w Japonii. Dzisiejsze koszulki w limitowanej liczbie będą dostępne w sprzedaży w Barça Store na Camp Nou oraz na Passeig de Gracia.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pecunia non olet, takie czasy, pomyśleć że jeszcze 13 lat temu na koszulkach nie było żadnego logo reklamowego.

@Pepe_74: Pamiętam anegdotę, jak socios na jednym z zebrań odrzucili ofertę reklamy na koszulkach Barcy, a argumentowali to tym, iż bordowo-granatowe barwy są na tyle ważne dla Katalończyków, że nie mogą być zakrywane żadną reklamą. Szczyciłem się tym, że Barca jako jedyny klub z topu nie ma reklam na swoich koszulkach. Później wszedł UNICEF, ale to także był ewenement, gdyż pierwszy raz zdarzyło się, aby to klub płacił (2 mln euro) reklamodawcy, za reklamę na swoich koszulkach.... A od sezonu 2011/12 wszedł Qatar Foundation...

@Pepe_74: 13 lat temu nie było petro dolarów i arabusów w piłce nożnej , ale po ich przyjściu wszystko się zesrało !!!!!

« Powrót do wszystkich komentarzy