Lionel Scaloni: Od pewnego czasu nie rozmawiałem z Messim

Grzegorz Zioło

5 lutego 2019, 09:00

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Jedną z zalet Lionela Scaloniego na stanowisku selekcjonera reprezentacji Argentyny miała być bliskość z zawodnikami. Podczas mundialu w Rosji były obrońca był członkiem sztabu Jorge Sampaolego, ale wydawał się po prostu kolejnym piłkarzem Albicelestes. Z tego powodu może dziwić wypowiedź Scaloniego na temat Leo Messiego na miesiąc przed jego planowanym powrotem do kadry.

– Nie rozmawiałem z nim od pewnego czasu. Niedługo ma mecz w Barcelonie i zobaczymy, czy będzie mógł zagrać – przyznał Scaloni podczas wizyty na spotkaniu reprezentacji Argentyny U-20, która bierze obecnie udział w mistrzostwach Ameryki Południowej w Chile.

Według Mundo Deportivo powrót Messiego do reprezentacji w marcowym meczu z Wenezuelą na Wanda Metropolitano pozostaje niezagrożony. Odkąd napastnik Barcelony zdecydował po mistrzostwach świata w Rosji, że potrzebuje przerwy od występów w barwach Argentyny, ani razu nie wypowiedział się w mediach na ten temat. Messi nie potwierdził ani nie zaprzeczył, że przyjmie powołanie na spotkanie z Wenezuelą.

Na Messiego wciąż czeka numer 10, którego decyzją Scaloniego nie nosił żaden zawodnik podczas nieobecności kapitana. Za pół roku La Pulga ma wystąpić w tej koszulce podczas Copa América w Brazylii. Bliskość tego turnieju oraz niespodziewana wypowiedź Scaloniego wywołują niepokój w Argentynie. Kibice zadają sobie pytanie: kiedy zostaną podane oficjalne informacje na temat powrotu Messiego do reprezentacji?

Fot. Kirił Wenediktow / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jedno zdanie nic na dodatek nic nieznaczace a tu caly artykuł. Chyba niepotrzebnie. Nie chcemy z fcbarca mieć przeciez pudelka

jak gral to narzekali ze to i tamto, jak nie gra tez narzekaja ze im potrzebny

Co by to było gdyby Leo grał dla Hiszpanii. Nikt nie mógłby podważyć jego miejsca jako najlepszego piłkarza w historii.

I dobrze że nie zawraca mu gitary. Poprzednicy non stop to robili i w zasadzie w każdym wywiadzie Messi to Messi tamto. Tam ma być drużyna a nie Messi i reszta. Zapewne traktuje go jak innych zawodników i tak powinno to wyglądać.

Ciekawe czy ktoś tą Argentynę w końcu poukłada jak należy.

Jego powrót niewiele zmieni dopóki niektórzy piłkarze kadry Bie wzniosą się na odpowiedni poziom.

Teraz raptem pół Argentyny robi pod siebie bo nie ma Leo, a wcześniej sami go wyjaśniali..