Jordi Alba: Cillessen musi zostać, ponieważ jest wspaniałym bramkarzem

Dariusz Maruszczak

31 stycznia 2019, 00:32

Marca, Mundo Deportivo

17 komentarzy

Po meczu z Sevillą Jordi Alba, podobnie jak Sergi Roberto, podkreślił znaczenie dobrej gry Jaspera Cillessena. Lewy obrońca odniósł się też do spekulacji dotyczących swojej przyszłości.

Remontada: Lubimy te rozgrywki. Przegrywaliśmy 0:2, ale dzięki wsparciu kibiców drużyna wybiegła na boisko z wielkim entuzjazmem. Rozegraliśmy wspaniały mecz pod względem gry i rezultatu.

Gen zwycięzców: Jesteśmy drużyną zwycięzców. Jesteśmy przyzwyczajeni do grania w tego typu spotkaniach. Takie mecze wywołują radość u wszystkich kibiców Barcelony.

Ocena indywidualna: Czułem się bardzo dobrze, ale najważniejsza jest praca wykonana przez zespół.

Cillessen: Jest bardzo ważny i lubiany w szatni. Musi zostać, ponieważ jest wspaniałym bramkarzem. Zmienił mecz, broniąc rzut karny. Jest bardzo konkurencyjnym piłkarzem.

Dojście do porozumienia z Barceloną w sprawie nowej umowy: To nieprawda, że jest już porozumienie. Nie wiem, skąd to wyszło. Kiedy wszystko będzie zamknięte, sam to ogłoszę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję że Jasper dostanie jeszcze szansę w tym sezonie nie tylko w pucharze króla. On zasługuje na to.

@ArturS: Ale z Ciebie ekspert hehehe taki Level hard

Najlepszy rezerwowy bramkarz na świecie.

Popieramy!! Raz na jakiś czas mógłby, a nawet powinien wyjść w pierwszej XI w pozostałych rozgrywkach. Byśmy tylko zyskali.

@ArturS: 6-1 a gościu pisze dwa plusy z meczu :D W Football Managerze chyba wymiatasz, nie mają lekko Twoi piłkarze

Holender po prostu musi z nami zostać! Gdzie my znajdziemy lepszego rezerwowego bramkarza od Jaspera? Gość jest fantastyczny!

@l0Messini: Bramkarzem się nie rotuje, ponieważ ciągle musi być w rytmie. Cillesen mimo iż jest dobrym bramkarzem to do Ter Stegna mu sporo brakuje. Szczególnie jeśli chodzi o grę nogami, która obecnie u bramkarza jest niesamowicie istotna.

Ciekawe czy Alba byłby taki skory do zostania na jego miejscu. Spokojnie mógłby walczyć Cillesen ze Stegenem, ale przy Valverde nie ma czegoś takiego jak zdrowa konkurencja.

@Murazor: Bur...ku jestem ciekaw jakby bronił twój Szk...p gdyby nie grał praktycznie cały sezon. Jasper tak naprawdę w niczym nie ustępuje Niemcowi, ba na linii jest dużo lepszy ale brakuje mu rytmu meczowego i tyle, albo aż tyle.

@l0Messini: Też prawda.

@tusa85: Ale o wiele gorzej gra nogami co jest kluczowe w Barcelonie. W ostatnim meczu widać było, że gdy podał w prostej sytuacji do przeciwnika z czego padł gol to później zaczął po prostu wbijać piłki na aferę.
Ter Stegen to ścisły top bramkarzy i to czy nasz drugi bramkarz wszedłby na jego poziom jest niczym nie popartą gdybologią.
Oraz nie rozumiem czemu kibic Barcelony obraża piłkarza swojego klubu. Odrobinę kultury proszę.

@Kamiloza91: Racja! Bezkonkurencyjne. Spokojnie mógłby być w podstawowym składzie każdego zespołu, tylko że u nas jest inny bramkarz ze światowego top3 - ter stegen. Myślę jednak ze cilessen powinien grać więcej ponieważ, myślę że to spokojnie mogła by być rywalizacja jak na Lini roberto-semedo

@ArturS: To ty chyba Barcę od wczoraj oglądasz.
W Barcelonie od wielu lat boczny obrońcy byli bardzo ofensywni i wysoko grali, hehe to ty jeszcze pewnie Alvesa nie pamiętasz ;)

@kasha: W końcu jest obroną i tam powinien zabezpieczyć zanim pójdzie do przodu,wczoraj 2x obiegnięty jak chłopiec

Cillessen obronił rzut karny ale niestety w drugiej połowie dał im gola po jego błędzie.

@ArturS: przyjrzyj się ,pcha się do przodu (super to robi ) ale tył jest niezabezpieczony.Z Sewillą 2 x og objechał jak dziecko.Dobrze ,że nie padły bramki

Niestety Alba jako obrońca-cienki,dał 2x sie objechać i niedużo brakowało aby padły bramki,Luis niestety nadal nie zachwyca.Dwa plusy z meczu,wynik i Couthinio ,chyba się odblokuje.Reszta super.Minusy,wolni boczni obrońcy,obaj .Semedo najszybszy nie gra.