Cadena SER: Barcelona doszła do porozumienia z Jordim Albą w sprawie nowego kontraktu

Dariusz Maruszczak

30 stycznia 2019, 11:30

Cadena SER, Mundo Deportivo, Sport

9 komentarzy

W programie "El Larguero" w rozgłośni Cadena SER podano informację, że Barcelona doszła do porozumienia z Jordim Albą w sprawie przedłużenia kontraktu. Tego doniesienia nie potwierdzają jednak katalońskie dzienniki.

Umowa lewego obrońcy ma obowiązywać do 2024 roku, a jej zawarcie zostać oficjalnie ogłoszone po zakończeniu zimowego okienka transferowego. Zarówno Jordi Alba, jak i prezydent Josep Maria Bartomeu już od dłuższego czasu wyrażali chęć przedłużenia współpracy. Piłkarz w publicznych wypowiedziach mówił nawet o zakończeniu kariery w Barcelonie. Pogląd ten podzielał prezydent, który jednak zwracał uwagę w wywiadzie dla RAC1, że klub musi brać pod uwagę limit płacowy.

Tymczasem Mundo Deportivo podaje, że z otoczenia Jordiego Alby nie ma potwierdzenia tych doniesień. Według informacji katalońskiego dziennika nic nie zostało jeszcze zamknięte, a stanowiska obu stron wciąż są od siebie bardzo odległe. Nadal mają toczyć się rozmowy, ponieważ jest wola zawarcia porozumienia. Jordi Alba chce jednak, żeby warunki finansowe kontraktu były adekwatne do poziomu jego gry.

Z kolei zdaniem Sportu luty ma być kluczowym miesiącem w sprawie przyszłości Jordiego Alby. W najbliższych dniach klub powinien zadzwonić do agentów piłkarza, aby umówić się na kolejne spotkanie. Do pierwszych rozmów doszło w listopadzie, ale propozycja Barcelony była tak mało interesująca, że reprezentanci zawodnika uznali ją po prostu za wstępny kontakt i nie rozważali jej na poważnie. Barça przygotowała już znacznie korzystniejszą ofertę dla Jordiego Alby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetna wiadomość. Alba to obecnie najlepszy lewy obrońca na świecie, a jego połączenie z Messim to magia.

To bardzo dobra wiadomość :)

Oby to była prawda, a jak nie jest jeszcze wszystko domknięte to jak najszybciej sprawę zakończyć po myśli wszystkich. Najlepszy LO na świecie, ciężko wyobrazić sobie skład bez niego w tym momencie.

Największy problem Barcy. Przy podpisywaniu wcześniejszych umów obiecali starym wyjadaczom poprawę warunków przy następnym przedłużeniu. I teraz mamy sytuację, że dla Alby, który zasługuje na podwyżkę brak kasy, a prędzej Busquets czy Pique dostali podwyżkę.