Mundo Deportivo: Następcą Cillessena w pierwszym zespole może zostać bramkarz Barcelony B

Dariusz Maruszczak

28 stycznia 2019, 21:30

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, gdyby Jasper Cillessen zdecydował się na odejście z Barcelony w letnim okienku transferowym, może zostać zastąpiony przez bramkarza drużyny rezerw.

Obecnie największe szanse ma Iñaki Peña. 19-latek w ostatnich tygodniach umocnił swoją pozycję podstawowego bramkarza Barçy B i jest rozważany jako poważna alternatywa dla Cillessena, gdyby ten zdecydował się na odejście z klubu. Barcelona nie wyklucza też sprowadzenia nowego zmiennika Marca-André ter Stegena za około 15 milionów euro, ale jeśli Peña będzie robił postępy, jego szanse na awans do pierwszego zespołu będą spore.

Póki co Peña dobrze się rozwija i spełnia oczekiwania Barcelony, rozbudzone od czasu jego gry w infantilu A. 19-latek występował nawet we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii do lat dziewiętnastu. Dyrekcja sportowa bardzo go ceni. Nie na darmo Peña jako pierwszy z drużyny triumfatorów UEFA Youth League podpisał nowy kontrakt z klubem. Wzorem młodego bramkarza jest ter Stegen. Podobnie jak Niemiec Peña ma dobry wyskok i refleks, jest szybki i wyróżnia się świetną grą nogami.

Iñaki Peña po spotkaniu z Sabadell wypowiedział się na temat swoich szans na grę w pierwszym zespole i rozwoju u boku ter Stegena i Cillessena. – Skupiam się na Barcelonie B, na tym, aby wystąpić w jak największej liczbie meczów i rozegrać dobry sezon. Potem klub podejmie decyzję. Bycie z pierwszym zespołem jest nagrodą. Skupiam się na nauce i korzystam z tego, że przebywam z dwoma czołowymi bramkarzami na świecie. Samo oglądanie ich treningów już jest nauką. Udzielają mi porad, ponieważ są doświadczonymi bramkarzami. Podpowiadają mi, wskazują na konkretne aspekty techniczne, a ja staram się ich naśladować.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pytanie do kogoś kto śledzi Barcelonę B - lepszy jest Peña czy Carević?

@cubiii: zdecydowanie pena

@cubiii: cerević jest 3 bramkarzem za peną i ezkietą tylko że ezkieta 22 lata a pena i cerević po 19
« Powrót do wszystkich komentarzy