John de Jong: Leo Messi zadzwonił do Frenkiego, żeby przekonać go do transferu do Barcelony

Grzegorz Zioło

26 stycznia 2019, 18:30

Mundo Deportivo

67 komentarzy

W rozmowie z dziennikarzami holenderskiego radia ojciec Frenkiego de Jonga przyznał, że Leo Messi osobiście zadzwonił do jego syna, żeby spróbować przekonać go do podpisania kontraktu z Barceloną.

– Lionel Messi zadzwonił osobiście do Frenkiego. To było trudne, ponieważ Messi nie mówi po angielsku – powiedział John de Jong. Mimo tych trudności rozmowa z kapitanem Barcelony była dla Holendra bardzo ważna, ponieważ zawsze podziwiał on argentyńskiego napastnika. De Jong kilkukrotnie wspominał, że oglądał na Youtube zagrania Messiego oraz dwóch innych swoich idoli Xaviego Hernándeza i Andrésa Iniesty.

Rola Messiego mogła okazać się kluczowa, ponieważ de Jong był już praktycznie przekonany do transferu do PSG. Później Holender spotkał się z Josepem Marią Bartomeu i zmienił swoją decyzję, ale telefon od samego Messiego również wpłynął na wybór młodego pomocnika, który w lipcu dołączy do FC Barcelony. 

twitter.com/FutbolStanV2/status/1088442592470151168

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co powiedział Leo:
"Frenkie, Barcelona good, PSG and City bad" :D

@G9: Niby śmieszne ale też trochę żałosne.. tyle lat i żeby nawet nie nauczył się dukać po angielsku...

@Unf: Dla Argentyńczyka czy Brazylijczyka może angielski nie jest tak ważny
konto usunięte

@G9: Messi nie musiał nic powiedzieć.... Wystarczy, że się przedstawił. Kto myśli, wyciągnie wnioski.

@Unf: Bez przesady. Wystarczy, że zna hiszpański i kataloński. Poza tym, Leo gra w lidze hiszpańskiej, a nie angielskiej.

@Dejwol: Ale jest młodym człowiekiem i żyje w XXI wieku...

@Unf: To nie jest żaden obowiązek. Wiesz, są ludzie, którzy nie potrafią zrobić jajecznicy, a mają powyżej 30 roku życia i żyją w XXI wieku.
« Powrót do wszystkich komentarzy