• Wissam Ben Yedder 76'
  • środa, 23 stycznia 21:30
  • Ramón Sánchez Pizjuán
  • Brak transmisji w Polsce

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos, Ściah

Jasper Cillessen

90

• 6
  • 5

Gracze Sevilli oddali w tym meczu trzy celne strzały, z czego po dwóch piłka znalazła się w bramce Jaspera. Trudno winić go za stracone gole - w 58. minucie obrońcy Blaugrany zostawili sporo miejsca Pablo Sarabii, a w 76. Wissamowi Ben Yedderowi pozostało tylko dołożyć nogę do piłki na około trzecim metrze od bramki. Przechodząc do optymistycznych momentów ze środowego występu Jaspera, zdecydowanie należy wspomnieć o świetnej interwencji sam na sam z 44. minuty, która pozwoliła zejść do szatni przy stanie 0:0. Do tego brawa za znakomite podanie do Carlesa Aleni w 48. minucie.

0 0 0 0 0 1
20 68% 0 8 0 3

90

• 5
  • 4

Kilka udanych interwencji w wykonaniu 26-latka (8., 13., 16., 19. i 44. minuta). Tak jak pozostałym obrońcom, podobnie i Katalończykowi nie udało się uniknąć błędów. Trudno obwiniać go za utratę któregoś z goli, jednak wskazane jest wspomnieć o tym, że przy drugiej bramce dla Sevilli piłka zmieniła tor lotu po próbie interwencji Sergiego, co mogło zmylić jego kolegów. Na minus - zła interwencja w powietrzu, która doprowadziła do groźnej sytuacji w 44. minucie, problemy z blokowaniem dośrodkowań (12., 54.) i nieporadność na wysokości pola karnego rywala (chociażby słabe wrzutki w 72. czy 81.).

0 0 2 0 1 11
53 90% 0 3 1 7

90

• 4
  • 4

Folder o nazwie "Dobry występ Pique w meczu z Sevillą" jest pusty. Mnogość udanych interwencji w defensywie (7., 8. x2., 19., 29., 38., 54., 68., 83., i 90. minuta), zasłania podobna ilość popełnionych błędów przez Katalończyka - minięcie się z piłką przy wrzutce z rzutu wolnego w 21. minucie (przeciwnik nieczysto uderzył piłkę), nieudany wślizg (poszedł "na raz") w 36., brak przecięcia podania (dostał "siatkę" a rywal oddał groźny strzał) w 44. minucie, brak chociażby próby zablokowania wrzutki przy pierwszym golu Sevilli, czy przegranie kilku pojedynków główkowych (20., 38.). Osobno słów kilka o niebezpiecznym zagraniu z 60. minuty - Pique tracąc równowagę i widząc, że rywal może wyjść na czystą pozycję, postanowił uderzyć go dwiema nogami na wysokości brzucha - powinien za to otrzymać przynajmniej żółtą kartkę. Jeśli chodzi o grę ofensywną, to było kilka pozytywów (15., 56. czy 75. minuta), jednak w przypadku stopera to tylko dodatek.

1 0 3 0 0 5
64 92% 0 4 1 10

90

• 5
  • 4

Nie najlepszy mecz w wykonaniu Francuza. Brawa za udane interwencje w 6., 20., 34., 38., 57., 71. x2, 80., czy 93. x2 minucie, jednak popełnił kilka błędów, które muszą odcisnąć piętno na ocenie ogólnej. Na minus - strata na własnej połowie po złym podaniu w 8. minucie, bierna postawa przy wrzutce rywala z rzutu wolnego w 21., nieudany wślizg tuż przed polem karnym w 32. oraz odpuszczenie Ben Yeddera, który strzelił gola na 2:0. W ofensywie bez żadnych zagrań wartych odnotowania. Popełnił mniej błędów od Pique i stąd nota odrobinę wyższa.

0 0 1 0 0 9
48 81% 0 3 1 8

80

• 5
  • 5

Ernesto Valverde ciągle szuka piłkarza, który mógłby odciążyć Jordiego Albę i tym razem padło na Portugalczyka. Przede wszystkim zaimponowała nam liczba jego udanych interwencji (4., 12., 16., 25., 30., 41., 48., 61. i 67. minuta), jednak nie zawsze to Nelson wychodził zwycięsko z pojedynków z rywalem. Już nie pierwszy raz nie radził sobie z blokowaniem dośrodkowań w pole karne (19., 57. czy 58. minuta), a do tego był zamieszany w stratę pierwszego gola - schodząc bliżej środka aby pomóc Lengletowi, pozostawił bez krycia Sarabię. W ostatniej chwili próbował interweniować jednak nieskutecznie.Jeśli chodzi o grę do przodu, to nie wniósł do niej zbyt wiele, choć na pewno należy wspomnieć o przeniesieniu ciężaru gry w 56. minucie i dobrym podaniu do Coutinho, który oddał strzał w 64. W ogólnym rozrachunku był to przeciętny mecz w wykonaniu 25-latka na nowej pozycji.

1 0 3 0 1 6
40 95% 2 0 1 7

Arturo Vidal

90

• 5
  • 5

Średnie zawody w wykonaniu Chilijczyka. Niewiele interwencji defensywnych, choć na pewno należy wspomnieć o sytuacji z 25. minuty, w której 31-latek kontrowersyjnie zablokował wrzutkę rywala we własnym polu karnym. "Okejka" również za bardzo dobry wślizg trzy minuty później. Z grą do przodu było poprawnie (9., 24. czy 48. minuta). Na minus oddanie słabego strzału z dystansu, w zamian za rozegranie do podłączającego się Roberto w 35. minucie i kilka fauli (54. - na wysokości własnego pola karnego czy 92. - po złym podaniu na własnej połowie).

1 0 2 0 2 11
61 83% 1 0 3 2

90

• 5
  • 5

Przeciętny mecz w wykonaniu Chorwata - nie obyło się bez wpadek. Na plus dobra gra w destrukcji w 9., 14., 18., 47., 51., 58., 62. i 85. minucie oraz kilka dobrych podań (6., 23., 81.), z których oddzielnie warto wyróżnić to z 75. - bardzo dobre zagranie do Coutinho. Na minus słaby strzał z dystansu w 17. minucie, błąd w kryciu rywali, którzy zagrozili bramce Cillessena (44. i 61.), brak wybicia piłki z pola karnego w 57., co zakończyło się uderzeniem futbolówki na bramkę oraz kilka nieudanych interwencji w środku pola (67. i 75.).

2 1 0 0 3 3
62 95% 1 4 0 4

Arthur Melo

90

• 7
  • 6

Jeśli mielibyśmy doszukiwać się pozytywnych postaci w obozie Dumy Katalonii po środowym meczu, to zdecydowanie byłby nią młody Brazylijczyk, który w ostatnich meczach dowodzi środkiem pola zespołu. Było to spotkanie w którym Arthur wykazał się pod względem defensywnym bardziej niż zawsze, co przełożyło się na udane interwencje (27., 31. (bardzo dobry wślizg), 42. czy 56. minuta). Jeśli chodzi o grę do przodu, to wyglądała ona więcej niż dobrze - 15., 17., 40. czy 41. minuta. Zwłaszcza to ostatnie zagranie pokazało jego kunszt i potencjał - spokojnie powinien mieć na koncie asystę. Zawodnik Meczu.

0 0 7 0 3 12
73 83% 2 1 0 3

Malcom Silva

63

• 2
  • 3

Ojej. Zacznijmy od pozytywów. Na pewno trzeba docenić wyjście na pozycję Malcoma w 41. minucie. Świetnie zauważył wyjście Kjaera i lukę w defensywie Sevilli. Nie można mu też odmówić pracy w pressingu (39., 42. i 46. minuta). Niestety to wszystko. Minusów całe mnóstwo. Rzadko uczestniczył w konstruowaniu akcji - zaliczył tylko 19 podań. Poza tym pokazał kiepską skuteczność podań - wszystkie jego próby w pobliżu pola karnego Sevilli kończyły się niepowodzeniem. Do tego zaprezentował się bardzo słabo w grze 1 na 1, wykonując tylko dwie próby dryblingów. Negatywną wisienką na torcie było zmarnowanie idealnej okazji na strzelenie gola - piłkarz na dorobku nie może się tak mylić. Jak na razie chyba najgorszy jego występ w barwach Barcelony.

1 0 1 0 2 13
19 75% 0 0 0 1

Kevin-Prince Boateng

63

• 5
  • 4

Pierwsze koty za płoty. Prince został wystawiony przez Valverde typowo na pozycji środkowego napastnika, gdzie miał grać "na ścianę" i wygrywać pojedynki główkowe. Z tych zadań wywiązał się bardzo dobrze, jednak poza tym miał problem z trzymaniem linii (3. i 28. minuta) i celnością podań. Nie oddał też żadnego strzału na bramkę. Przeciętnie.

0 0 3 0 2 8
26 71% 1 0 1 0

Carles Aleñá

90

• 5
  • 5

Obie połowy rozpoczynał ustawiając się na lewej stronie, jednak z upływem czasu przemieszczał się w różne rejony boiska. Kilka udanych interwencji (2., 29. czy 30. minuta) oraz niezłych podań (35., 39., czy 50.), choć trzeba przyznać, że pod tym względem nas nie rozpieścił. Do tego w 73. minucie dobrym dryblingiem zmusił rywala do faulu, który obejrzał żółty kartonik. Na minus - kilka nieudanych zagrań, które powinny być dokładniejsze (10., 69. minuta) oraz ogólna dyspozycja w pojedynkach 1 na 1 (tylko 20% skuteczności). Przeciętnie.

0 0 2 0 3 13
51 83% 1 3 0 3

27

• 5
  • 5

Grał krótko, ale w 64. minucie zawarł niemal całą charakterystykę swojej piłkarskiej osoby. Najpierw paralityczny drybling i potknięcie się o własne kończyny dolne. Następnie świetny odbiór i odegranie do Coutinho. Do kompletu zabrakło piłki zwrotnej od Brazylijczyka i strzału z woleja w okienko na dalszym słupku. Poza tym nie pokazał niczego szczególnego - niecelny strzał w 81. minucie i kilka podań na miernej skuteczności.

1 0 0 0 0 4
8 60% 0 0 0 1

Philippe Coutinho

27

• 2
  • 3

W 63. minucie zmienił swojego rodaka i jak się okazało dostosował się do poziomu jego gry. Minutę później stanął przed kapitalną szansą na zdobycie gola wyrównującego, ale koszmarnie spudłował. Jakby tego było mało, to po jego stracie Sevilla wyprowadziła kontratak zwieńczony bramką na na 2:0. Ocenę ratuje mu dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w 82. minucie i ogólna celność podań.