Frenkie de Jong: PSG zrobiło na mnie wrażenie, ale Barça była moim marzeniem

Julia Cicha

24 stycznia 2019, 16:30

Sport

53 komentarze

Frenkie de Jong opowiedział o szczegółach swoich negocjacji transferowych w wywiadzie dla Voetball. Zawodnik przyznał, że oferta PSG była atrakcyjna, ale ostatecznie przeszedł do Barcelony, ponieważ gra na Camp Nou zawsze była jego marzeniem.

PSG i Manchester City: PSG było jedną z najlepszych opcji. Byłem pod wrażeniem klubu, drużyny, trenera… Dawano mi możliwość regularnej gry w Ligue1, co mogło być zaletą, bo miałbym czas, by się rozwijać. Poleciałem do Manchesteru i do Paryża i rozmawiałem z Tuchelem oraz z Guardiolą. Mój wybór nie jest wymierzony przeciwko tym drużynom, jest na korzyść Barçy. To świetne wyzwanie. Nie chciałem grać we Francji przez najbliższe dziesięć lat.

Sergio Busquets: Jest najlepszy na świecie na swojej pozycji i pogra jeszcze kilka lat, więc nie cieszę się na zapas. Barça widzi mnie na trzech pozycjach w linii pomocy, ale w krótkiej perspektywie właśnie na miejscu Busquetsa. Chcę grać w pierwszym składzie, ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić.

Wątpliwości: Nie byłem pewny, bo pomyślałem, że Barcelona ma tylu pomocników, że bardzo trudno będzie mi wywalczyć sobie miejsce w składzie. Barça przekazała mi jednak odpowiednie wrażenia, nie mam gwarancji, ale moje możliwości są dobre.

Messi: Gra z nim jest piękna. Nie mogę jednak na razie nic powiedzieć, bo nigdy z nim nie grałem. Wszyscy wiedzą, że uważam go za najlepszego piłkarza.

Brak lęku przed błędami: Chcę jak najszybciej nauczyć się języka. Jeśli mi nie wyjdzie, spróbuję grać w innym miejscu. Mam zaledwie 21 lat i muszę dalej się rozwijać.

Miasto: Jeśli odnosi się sukces w Barcelonie, nigdy nie trzeba odejść. To największy i najpiękniejszy klub. Klimat w mieście jest świetny, a do tego gra tam jedna z najlepszych drużyn na świecie.

Ernesto Valverde: Nie rozmawiałem z nim, jedynie z wszystkimi osobami z dyrekcji sportowej.

Cillessen i Luis Suárez: Wysłali mi wiadomość i przywitali mnie. Z Jasperem dużo rozmawiałem o klubie oraz o mieście.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie chciałby grać we Francji, ale prawie tam poszedł, bo faktycznie mamy tak świetnych ludzi za to odpowiedzialnych...

Najlepszy scouting dla Barcelony to widać Messi robi. ;-)

"Nie chciałem grać we Francji przez najbliższe dziesięć lat" - nic dodać, nic ująć.

Paryż płonie, młody wydaje się nie głupi, jednak to co powiedział o nauce języka jest bardzo dziwne.

Ter Stegen (27 lat)
Semedo (26)/ S.Roberto(27) - Pique (32) - Lenglet(24)/Umtiti(26) - Alba(30)/Miranda(18)
Busquets(31)- Rakitić (31) - Vidal (32)
de Jong(21)
Alenia(21) - Arthur(23) - Rafinia (26) - Coutinho(27) - Puig(19)
Dembele(22) - Messi (32) - Suarez (32) - Malcom (22)

Powyższ dane o wieku naszych piłkarzy wskazuje, że już w przyszłym sezonie podstawowa jedenasta to:
Ter Stegen
Semedo - Pique - Lenglet - Alba
Alenia - de Ligt - Arthur/Coutinho
Messi
Dembela - L.Suarez

Sprzedać D.Suareza, Sampera, Gomesa a być może i Rafinię oraz jednego z dwójki Rakitić, Vidal, co może dać nawet 100-110 mln i latem tego roku szturm po de Ligta jako następcę Pique, a latem 2020 r. po następcę Messiego i L. Suareza i w sezonie 2020/2021 jeszcze z Messim w składzie można rozpocząć 4-6 letni projekt "Barca po epoce Messiego"

Co do tego że nie rozmawiał z Valverde... zauważmy że Ernesto się kończy kontrakt po tym sezonie, nie wiadomo czy go przedłuży, a jeśli tak to o rok, nie ma takiej dużej potrzeby rozmawiać z trener z którym albo w ogóle się nie spotka, albo pogra u niego 1 sezon. Rozmowa z Pepem jest uzasadniona ponieważ w City posiada swój projekt który chce rozwijać przez najbliższe lata i rozmowa o tym jaką pozycję Frenkie miałby u niego odgrywać jest dla Holendra bardzo istotna

Rozmawiał z Tuchelem, Guardiolą, a Waldemar w tym czasie robił zdjęcia z motywem śmierci.

Gdyby był w stanie w ciągu 3 lat zastąpić Busiego w podstawie,to idealnie. Najbardziej się obawiam wymiany pokolenia na tej kluczowej pozycji. Pep odkrył Busiego,a następcy nie widać.

Bardzo fajny wywiad. Początkowo można mieć mieszane odczucia, ale widać jaki to ambitny i pewny siebie gość. Tacy zostają największymi. W końcu jest tak pewny swoich umiejętności i walki o skład, pewny tego, że jeśli nie tu, to gdzie indziej da sobie świetnie radę. Bez zbędnego pieprzenia o miłości i tym podobnych, przy zarobkach rzędu 10 - 15 mln po transferze jak większość piłkarzy deklarujących przejście z czystego uczucia. Oby tylko Valverde tego nie zmarnował, chociaż mam nadzieję, że latem zakończy się jego kariera w naszym klubie i przywitamy jakiegoś trenera, który wyciągnie z naszej świetnej ekipy to co trzeba.
konto usunięte

"Nie chciałem grać we Francji przez najbliższe 10 lat." - brawo za trzeźwe myślenie, młody! :) Kolejni piłkarze z pewnością też zaczną dostrzegać tę chorą politykę PSG. W końcu! :D

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

"Nie byłem pewny, bo pomyślałem, że Barcelona ma tylu pomocników, że bardzo ciężko będzie mi wywalczyć sobie miejsce w składzie. Barça przekazała mi jednak odpowiednie wrażenia, nie mam gwarancji, ale moje możliwości są dobre"

Innymi słowy powiedzieli młodemu kto jest na wylocie z klubu ^^

Ernesto Valverde: Nie rozmawiałem z nim, jedynie z wszystkimi osobami z dyrekcji sportowej. Czyli Ernest posadzi go na ławkę na pół roku bo nie dostał swojego drugiego Williama a co on będzie młokosa ogrywał.

Gadał z Tuchelem, gadał z Guardiolą, a z Valverde nawet słowa nie zamienił - jak on tą Barcę wybrał to ja nie wiem :D

"Nie chciałem grać we Francji przez najbliższe 10 lat."- szpileczka wbita

Myślicie że posadzi Busiego na ławkę?

Mądry chłopak. Myślę, że będzie nas cieszył swoją grą przez długie lata.

To, że nie chciał grać we Francji przez najbliższe 10 lat było kluczowe. Widział co szejk robi z Rabiotem..

"Nie chciałem grać we Francji przez najbliższe 10 lat." - i całe szczęście, że Frenkie nie chciał dołączyć do tej paryskiej złotej klatki. Poza tym szczery wywiad, przynajmniej nie owija w bawełnę, jakoby tylko Barcelone brał pod uwagę w kontekście przyszłego transferu.

Kolego dasz rady.