Mundo Deportivo: De Jong znajdzie się na trzecim szczeblu drabinki płacowej Barcelony

Julia Cicha

24 stycznia 2019, 13:00

Mundo Deportivo

33 komentarze

Transfer Frenkiego de Jonga stał się rzeczywistością. Holender podpisał pięcioletni kontrakt z FC Barceloną, a kataloński klub zapłaci za niego 75 + 11 milionów euro. Mundo Deportivo przybliża kilka szczegółów tej operacji.

Zmienne mają być zależne od liczby spotkań rozegranych przez pomocnika w najbliższych 3-4 sezonach. Warunki wypłaty dodatkowych 11 milionów euro nie są trudne do spełnienia. Barça zapłaci 75 milionów w ratach, a potem prawdopodobnie opłaci również pozostałe 11 milionów. Klauzula odejścia zawodnika ma wynosić 400 milionów euro, czyli tyle samo ile w przypadku Arthura, Coutinho i Dembélé.

Wczoraj rano Josep Maria Bartomeu, Pep Segura, Oscar Grau i szef działu prawnego FC Barcelony Roman Gómez Ponti polecieli do Amsterdamu. Tam spotkali się z przedstawicielami Ajaksu Markiem Overmarsem i Edwinem van der Sarem. Następnie de Jong, po treningu i obiedzie z kolegami, podpisał umowę do 2024 roku. Kluczem do doprowadzenia operacji do końca okazały się działania Josepa Marii Bartomeu.

FC Barcelona utrzymuje, że zawodnik nie będzie zarabiał 16 milionów euro brutto, jak podawały niektóre media. Holender ma znaleźć się na trzecim szczeblu drabinki płacowej za Leo Messim, Luisem Suárezem, Gerardem Piqué, Sergio Busquetsem, Philippe Coutinho, Ousmane'em Dembélé, Ivanem Rakiticiem, Markiem-André ter Stegenem, Samuelem Umtitim i Jordim Albą.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawo czy namówi De Ligta na transfer do Barcy :)

No to zaraz bylo wiadome ze szmatlawce z tego zrobia afere ile to ma on nie zarabiac

Czyli co arabusy z PSG więcej mu dawali ale na szczęście wybrał nas?

W takim razie pozostaje odwołać słowa, że przesadzili z wynagrodzeniem dla nowego tak młodego zawodnika. Co by nie mówić, to chłopak, który w przeciągu 2 lat będzie podstawowym zawodnikiem.

Grube te widly :) 1 widly: Messi 30 mln ? 2 widly: Ter Stegen 5 mln ? Nawet nasza budzetowka nie ma takich rozbieznosci :)

To u nas jest jakaś drabinka?

"Holender ma znaleźć się na trzecim szczeblu drabinki płacowej za Leo Messim, Luisem Suárezem, Gerardem Piqué, Sergio Busquetsem, Philippe Coutinho, Ousmane'em Dembélé, Ivanem Rakiticiem, Markiem-André ter Stegenem, Samuelem Umtitim i Jordim Albą".

Już myślałem że umiem liczyć do trzech.

Nikomu nie ujmując, bo każdy ma prawo negocjować swoje zarobki, nie mniej wydaje mi się, że piłkarski rynek transferowy przez wzgląd na sumy odstępnego i oferowane wynagrodzenia, jest równie zepsuty, jak rynek samochodów używanych w Polsce, czyli bardzo bardzo.

De Jong ma zarabiać mniej jak Ter Stegen? Czyli mniej jak 5 mln netto? Mundo lekko odleciało.

W porównaniu do zawodników Realu to niska ta klauzula odstępnego.

Klauzula 400 mln za Dembele ? Mało trochę.

Jak wygląda drabina? Ile zarabiają dokładnie