Dziesięć ciekawostek o Frenkiem de Jongu

Julia Cicha

24 stycznia 2019, 15:30

FCBarcelona.es

24 komentarze

FC Barcelona przygotowała garść informacji i ciekawostek o Frenkiem de Jongu, którego pozyskanie klub ogłosił wczoraj.

1. De Jong urodził się 12 maja 1997 roku, dwa dni przed tym, jak Barça Sir Bobby’ego Robsona zdobyła swój czwarty Puchar Zdobywców Pucharów. Co ciekawe Katalończycy zdobyli to trofeum w Holandii (Rotterdam).

2. Zawodnik pochodzi z Arkel, niewielkiej miejscowości na południu Holandii, w której mieszkają niecałe cztery tysiące osób.

3. Mija właśnie 30 lat i 1 dzień od transferu, który zmienił historię Barcelony. 22 stycznia 1989 roku Ronald Koeman podpisał umowę z Barçą.

4. To właśnie Koeman, autor gola w finale Pucharu Europy na Wembley w 1992 roku, jest obecnie trenerem reprezentacji Holandii.

5. De Jong to najpopularniejsze nazwisko w Holandii. W 2007 roku nosiło je prawie 90 tysięcy osób. De Jong znaczy „młody”.

6. Frenkie będzie 20. Holendrem w historii FC Barcelony.

7. Wielu znanych piłkarzy nosi to samo nazwisko co Frenkie. Są to np. Luuk de Jong (PSV), Nigel de Jong (Al Ahli) i Siem de Jong (Sydney FC).

8. Pomocnik zadebiutował w Ajaksie w meczu z drużyną, w której się wychował – Willem II. Miało to miejsce w 2016 roku, gdy de Jong miał 19 lat.

9. Holender nosi w Ajaksie numer 21.

10. Jedną z pasji Frenkiego de Jonga są podróże. Oprócz tego holenderski pomocnik lubi muzykę i gry wideo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejna ciekawostka to taka że Holender będzie rezerwowym bo numer 1 to Rakitic.

Co do ciekawostek:

Jeśli mówimy że Vidal ma trudny charakter i jest agresywny, to Nigel DeJong to był dopiero niesamowity boiskowy psychol. Do tej pory, po 9 prawie latach zastanawia mnie jak w finale mundialu w 2010 roku nie dostał czerwonej kartki po faulu na Alonso. Tam był wlot wyprostowaną nogą w klatkę piersiową. Brak walki o piłkę. A nawet żółtej nie było...

Patrząc na pasje i zainteresowania - dużo dziś ludzi o tych samych pasjach. Muzyka, gry wideo, podróże. Trochę prymitywne chyba, że do muzyki jako pasji podchodzi się w taki sposób jak Pinto. Podróże - przypomina mi się syn Grzegorza Ciechowskiego, który podczas obchodów "25. lat wolności" był razem z matką (drugą żoną Ciechowskiego) w "Się kręci" na TVP1. Młynarska pytała gościa, czy ten tak samo interesuje się, pasjonuje się muzyką. Wywiązał się taki dialog:
-Tak samo jak u Taty, Twoją pasją jest muzyka?
-Nie, ja raczej podróże
-Aha, czyli podróżujesz. To jest pasja na jakimś już zaawansowanym poziomie?
-Nooo, nie tak bardzo, zaczynam dopiero, ostatnio nawet z dziewczyną na wakacjach byłem

I w taki sposób pasją są "podróże". Wyjazd na wakacje raz w roku na tydzień w all inclusive :D

Szczerze, to te ciekawostki są raczej kiepskie. Wg mnie taki artykuł nie powinien pojawić się na stronie :(

Ciekawostki o FdJ. Co ma do tego 4 punkt o golu Koemana?

Poziom tych ciekawostek i samego artykułu pozostawia wiele do życzenia ;) BarcaInfo, czekamy!
konto usunięte

Lubi gry wideo, oby tylko z Dembele nie grał całymi nocami.

Bardzo słaby artykuły , który nic nie wnosi. Ciekawostki to takie informacje, które są raczej mało znane , a te powyżej albo są ogólnie dostępne np. Wiki itp lub niedotyczą bezpośrednio De Jonga

Ale tu jest 7 ciekawostek ;)
3 i 4 nie dotyczą Frenkiego, a 7 to rozwinięcie, które powinno być w 5. W miejsce tego na pewno by się znalazły nowe ciekawostki. Słabe przygotowanie niestety :/

Ciekawe jaki numer dostanie, jeżeli Denis odejdzie to pewnie 6 będzie Frankiego

Dembele będzie mieć z kim grać na konsoli :D

4. To właśnie Koeman, autor gola w finale Pucharu Europy na Wembley w 1992 roku, jest obecnie trenerem reprezentacji Holandii.

Zarąbista ciekawostka o De Jongu :)

Będzie śmigał z Dembusiem w fortnita XD

Może jakaś asysta czy brameczka przeciwko Realowi w LM? Trzymam kciuki fest.

Póki co balonik jest pompowany porządnie, mam nadzieję że młodzieniec sobie poradzi z presją jak wyjdzie na murawę w koszulce FCB.