Dziesięć ciekawostek o Frenkiem de Jongu

Julia Cicha

24 stycznia 2019, 15:30

FCBarcelona.es

24 komentarze

FC Barcelona przygotowała garść informacji i ciekawostek o Frenkiem de Jongu, którego pozyskanie klub ogłosił wczoraj.

1. De Jong urodził się 12 maja 1997 roku, dwa dni przed tym, jak Barça Sir Bobby’ego Robsona zdobyła swój czwarty Puchar Zdobywców Pucharów. Co ciekawe Katalończycy zdobyli to trofeum w Holandii (Rotterdam).

2. Zawodnik pochodzi z Arkel, niewielkiej miejscowości na południu Holandii, w której mieszkają niecałe cztery tysiące osób.

3. Mija właśnie 30 lat i 1 dzień od transferu, który zmienił historię Barcelony. 22 stycznia 1989 roku Ronald Koeman podpisał umowę z Barçą.

4. To właśnie Koeman, autor gola w finale Pucharu Europy na Wembley w 1992 roku, jest obecnie trenerem reprezentacji Holandii.

5. De Jong to najpopularniejsze nazwisko w Holandii. W 2007 roku nosiło je prawie 90 tysięcy osób. De Jong znaczy „młody”.

6. Frenkie będzie 20. Holendrem w historii FC Barcelony.

7. Wielu znanych piłkarzy nosi to samo nazwisko co Frenkie. Są to np. Luuk de Jong (PSV), Nigel de Jong (Al Ahli) i Siem de Jong (Sydney FC).

8. Pomocnik zadebiutował w Ajaksie w meczu z drużyną, w której się wychował – Willem II. Miało to miejsce w 2016 roku, gdy de Jong miał 19 lat.

9. Holender nosi w Ajaksie numer 21.

10. Jedną z pasji Frenkiego de Jonga są podróże. Oprócz tego holenderski pomocnik lubi muzykę i gry wideo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dembele będzie mieć z kim grać na konsoli :D
« Powrót do wszystkich komentarzy