• Ousmane Dembélé 32'
  • Luis Suárez 71'
  • Lionel Messi 90'
  • 57' Martin Braithwaite

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos, Ściah

90

• 5,5
  • 6,0

Marc był praktycznie bezrobotny przez całe spotkanie, a mimo to nie udało mu się zachować czystego konta - mimo wszystko stracona bramka w żadnym stopniu go nie obciąża. Na plus, udana interwencja w 61. minucie i kilka dobrych podań do kolegów (chociażby 49.). Jeśli dostaje premię za czyste konto, to miał prawo być po tym meczu zły.

0 0 0 0 0 2
25 92% 0 4 0 1

90

• 5,5
  • 5,5

Katalończyk zanotował kilka udanych interwencji (14., 20., 34., 36., 68. i 96. minuta), jednak nie był bezbłędny. Na minus strata w 25. minucie i przegrany pojedynek z rywalem w 87. Gra do przodu Sergiego wyglądała słabo, szczególnie pod polem karnym Leganes. Większość podań Hiszpana w Pepineros było nieudanych (11., 17. minuta), a na oddzielną krytykę zasługują te z 13. i 52. - Sergi nawet nie spojrzał, gdzie znajdują się jego koledzy, czego skutkiem było zagranie do nikogo.

0 0 0 0 2 17
97 86% 0 1 1 5

90

• 4,5
  • 6,0

Dwie różne połowy w wykonaniu Gerarda. W pierwszej części spotkania grał na wysokim poziomie, zaliczył kilka udanych interwencji (8., 22., 38., 44. minuta), a do tego rozpoczął akcję bramkową dobrym dryblingiem przy linii bocznej w 32. Po przerwie Pique widocznie uznał, że mecz jest zbyt łatwy i zaczął popełniać błąd za błędem. W 57. minucie nie upilnował strzelca bramki, w 61. dał się ograć rywalowi, w 84. nie udało mu się interweniować przez złe ustawienie, a w 87. przegrał pojedynek siłowy z rywalem we własnym polu karnym. Pozostaje zadać pytanie - ¿Por qué?

0 0 1 0 1 6
64 91% 0 1 0 4

Thomas Vermaelen

90

• 6,5
  • 6,0

Dobry mecz w wykonaniu Belga. Brawa za udane interwencje w 12., 28., 53., 62., 70. czy 84. minucie. Na minus, złamanie linii spalonego przy straconej bramce, choć tutaj znacznie bardziej zawinił Alba, który powinien przerwać akcję. Pierwszy mecz 33-latka po kontuzji, w którym pokazał, że można na niego liczyć w najbliższych tygodniach.

0 0 0 0 1 2
56 96% 0 3 1 4

90

• 6,5
  • 7,0

Przeciętne spotkanie pod względem defensywnym. Co prawda zanotował kilka dobrych interwencji (23., 27., 53. czy 65. minuta), jednak nie obyło się bez błędów (29., 48.), z których najpoważniejszym był ten z 57. minuty - nieudane przecięcie górnego podania w akcji bramkowej gości - nota w dół. W grze do przodu bez jakichkolwiek zarzutów. Dwie asysty - podanie zwrotne do Dembele w 32. minucie i do Messiego w 92. Do tego kilka wartych odnotowania zagrań (24., 34., 79. i 97. minuta). Już nie pierwszy raz braki w defensywie nadrobił przebojowością na połowie rywala.

0 0 0 0 0 15
106 87% 4 5 2 5

Carles Aleñá

64

• 7,0
  • 7,0

Najlepszy z pomocników. Wykorzystał szansę, którą dał mu trener. Skuteczny w dryblingach, z których warto docenić chociażby te z 14. czy 26. minuty. Zanotował kilka dobrych podań (44., 56. czy 63. minuta), jednak nie zawsze podejmował optymalne decyzje. Mimo wszystko potrafił odnaleźć się w środku pola (chociażby w 29. minucie, gdy dobrze pokazał się do podania Busquetsowi) i pojedynczymi zrywami dawał sygnał, by grać do przodu. Na minus żółta kartka za ostry faul w 54. minucie. Bardzo dobrze.

0 0 5 0 2 3
50 94% 2 3 3 2

90

• 5,5
  • 6,0

Pozostawił po sobie raczej pozytywne wrażenie, lecz nadal czekamy na jeszcze lepszą wersję Sergio. Kilka udanych interwencji (6., 30., 31., 45. czy 46. minuta), jak i również parę dobrych podań (9., 12., 77., 83.). Na minus przegrany pojedynek główkowy w 10. minucie, żółta kartka już w 12. i kilka start po niedokładnych podaniach (np. 14. minuta).

0 0 0 0 2 9
91 91% 0 7 1 5

Arthur Melo

64

• 6,0
  • 6,5

Kolejny mecz w którym przyjemnie patrzyło się na grę Brazylijczyka. Kilka dobrych podań (26., 27. czy 28. minuta), z których oddzielnie warto wyróżnić chociażby to prostopadłe do Alby w 14. minucie. Praca Arthura w defensywie nie przełożyła się na wiele indywidualnych interwencji, jednak wskazane jest wspomnieć o odbiorze piłki w polu karnym w 21. minucie. Na wyższą notę zabrakło konkretów ofensywnych.

0 0 1 0 2 3
61 95% 0 3 0 1

69

• 8,5
  • 8,5

Bezdyskusyjny zawodnik meczu. Pod nieobecność Leo Messiego Francuz przejął pałeczkę lidera. Gol na 1:0 poprzedzony dobrym rozegraniem piłki, a do tego masa udanych dryblingów (8., 9., 11., 23. czy 39. minuta) oraz kilka dobrych podań (20., 31., 45., 48., 58.). Jedyne nad czym powinien popracować, to dokładność podań w teoretycznie prostych sytuacjach - nadal brakuje mu precyzji.

2 1 11 0 1 19
50 78% 2 3 0 0

90

• 6,0
  • 6,5

Irytujący jak zwykle i jak zwykle z golem. Owszem zanotował kilka dobrych podań (7., 62., 79. minuta), z których oddzielnie warto wyróżnić dobre przerzuty do Roberto (16.) i Dembele (44.), jednak poza tym notował sporo strat i raził nieskutecznością. W 79. minucie miał okazję na ustrzelenie dubletu, niestety zmarnował sytuację marnym strzałem w środek. Na minus nieudany strzał w 24. minucie i złe podanie do tyłu w 47.

7 4 3 0 3 16
33 70% 0 4 1 2

Philippe Coutinho

90

• 3,0
  • 4,5

Widać w nim ogromne pokłady złości i ambicji, ale nie potrafi zniwelować efektów fatalnej dyspozycji - na murawie niewiele mu wychodzi. Na plus kilka niezłych podań (35., 40., 44. czy 45. minuta), jednak nic więcej. W niedzielnym meczu ciężko oglądało się Brazylijczyka w akcji. Słabo rozumiał się z kolegami, spowalniał wiele akcji i często podejmował złe decyzje. Na minus zmarnowanie nieudanym dryblingiem okazji na kontrę w 34. minucie, podanie nie w tempo do Suareza (wybiegał jeszcze Alba) w 42., kompletnie nieudany strzał w 45. czy straty po złych podaniach do tyłu (63.) lub przez środek boiska (89.). Bieda.

3 0 3 0 3 13
61 85% 0 4 2 0

26

• 6,5
  • 5,5

Uspokoił grę i unieruchomił rywali w środku pola. Pokazał niezłą grę w defensywie (70., 80. minuta). Do tego dobre podanie do Suareza w 92. minucie i strzał z dystansu w 95. Minus za startę w 68. na własnej połowie.

1 0 0 0 0 3
31 90% 0 4 0 1

26

• 7,5
  • 7,5

Cały Leo. Wszedł na boisko w 64. minucie i zagrał na swoim normalnym poziomie. To po jego bardzo dobrym strzale z dystansu do piłki dopadł Suarez, strzelając gola dającego prowadzenie. Argentyńczyk widocznie pozazdrościł sąsiadowi i z pozdrowieniami dla Pelego, swoją słabszą nogą, umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Leganes. Do tego warto wspomnieć o udanych podaniach Messiego (65., 68., 83. czy 87. minuta) i odbiorze piłki na połowie rywala w 82. minucie.

2 2 1 0 1 7
32 87% 0 3 0 1

Malcom Silva

21

• 5,5
  • 5,5

Wszedł za kontuzjowanego Dembele, jednak poza dobrym podaniem do Messiego w 87. minucie nie pokazał nic wielkiego. Poruszał się głównie w pobliżu bocznej linii, przez co nie otrzymywał zbyt wielu podań. Na plus niezły drybling w 75. minucie.

0 0 1 0 0 2
17 88% 1 0 1 0

Coutinho 3? Wg mnie 3= byłoby właściwe.
Użytkownicy fcbarca.com dali mu wyższą ocenę chyba za cenę.

Bramka dla Leganes 2 na 6. Alba interweniował, upadł,było jeszcze 4 obrońców i bramkarz, więc nie można winić Alby za utratę gola.

Ja się zgadzam co do oceny alby, oprócz dwóch asyst chimeryczny i jakby brakowało mu czasem powietrza, dla mnie to był jego najsłabszy występ od dawna, asysty zakrywaja jego koslawa grę w defensywie, bo fakt faktem to on zawinił przy golu, źle przeciąl podanie i padł gol, choć jeszcze pique to spory winowajca tego, w ogóle mam wrażenie że gdyby nie ta przebojowosc alby w ofensywie facet nie wiem czy by dostał nawet 4, dobrze że mamy go, bo stał się takim facetem od trudnych zadań, jak w ofensywie nie idzie

Pretensje do Alby przy straconym golu trochę na wyrost. Wracał pełnym pędem, robił co mógł, prawie sięgnął piłkę, zabrakło paru centymetrów, lub dłuższej stopy. Po to jest asekuracja.
Tymczasem asekurujący zawodnik, łamał linię spalonego (automatycznie jest więc obrońcą najbliższym bramki w tym momencie), najbliżej zawodnika z piłką, a ani do niego nie wychodzi bezpośrednio, robi krok do przodu przy dośrodkowaniu, tak, jakby chciał zablokować piłkę, i nagle zatrzymuje się, co dezorientuje Pique.
Mimo wszystko, Pique stracił krycie strzelca, ale od początku był ustawiony za nim, więc więcej mógł, powinien zrobić Vermalen.

Alba dwie asysty w wygranym meczu. Nota 6,5. Dziękuje nie czytam tego więcej.

Ja coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu że powinniśmy szukać PO z prawdziwego zdarzenia. Im dłużej patrzę na Roberto tym bardziej nie widzę w nim bocznego obrońcy.

Wszyscy się tak zachwycają Dembelikiem, ale tak na prawdę na tle ogórków u siebie zagrał nieźle. Trochę bardziej wymagający rywal i już d*pa. Tak na prawdę Messi zasłużył na 9/10. Zrobił 2 gole i rozhuśtał obronę rywali. Jak go nie ma to piłka parzy, a jak jest Leo zawsze można mu dać gałę i on coś zrobi. Jest tak groźny dla rywala i cieszy, że Valverde daje mu odpocząć przez co może byc głodny gry jak Ronaldo w LM rok temu.

Vermaelen to fenomen. Gość jest praktycznie cały czas kontuzjowany, ale zawsze jak wraca to gra na wysokim poziomie. Wielka szkoda, że ma takiego pecha, gdyby nie te urazy, to dziś byłby chyba jednym z najlepszych stoperów na świecie.

Fajnie, że Ivan został oceniony wyżej od Arthura. W pełni na to zasługiwał, zrobił więcej w pół godziny niż Arthur godzinę. Uwielbiam Arthura, ale ma jeszcze długa drogę do osiągnięcia poziomu Rakiticia nie mówiąc o Xavim. Brazylijczyk świetnie panuje nad piłką i chyba największą obecnie zaleta jest brak strat i umiejętność wyjścia spod pressingu, wysoki procent celności podań. Balans ciała i sposób poruszania się przypomina Xaviego, podobnie kółeczka które robi z lubością wkręcając przeciwników. Niestety obecnie to wszystko co nam Arthur serwuje. Nie będę porównywał 20 asyst w sezonie Xaviego z tą kreacja którą pokazuje nam Arthur bo to nie ma sensu. Brazylijczyk dopiero zaczyna grę na najwyższym poziomie, brakuje mu pewności a przede wszystkim odwagi w grze. Woli nie stracić nic spróbować zagrać wertykalnie do wychodzącego kolegi, nawet jeśli mogłoby dojść do straty, bardzo rzadko przechodzi do ofensywy. Robił to często Xavi a i Ivanowi co było widać w tym meczu nie jest to obce. Arthur nadaje się do Barcelony jak mięta do mohito, będzie z niego główna postać środka pola Barcelony juz może w przyszłym sezonie, może za dwa. Jednak pompowanie już teraz balonika i wskazywanie iż „zjada Ivana” jest groteskowe. Ivan zrobił porządek w środku, tyle samo udanych akcji defensywnych co Arthur, więcej udanych przerzutów, rajd prawą stroną i strzal. Co do Roberto to kolejny solidny mecz, bez większych błędów w obronie, w ofensywie mało widoczny, mimo że non stop biegał box to box i w odróżnieniu do Semedo wracał na czas do obrony po akcjach ofensywnych, to nie był obsługiwany w wiekszości przypadków przez kolegów. Słaby w kreacji – wrzutki niecelne, a gdy wychodził na skrzydło i dostawał piłke podobnie jak Semedo od razu wycofywał do tyłu. W defensywie Roberto świetnie się ustawia, zamyka korytarze, nie przechodzi w obronie do linii pomocy zostawiając na prawej obronie autostradę. Roberto została wypomniana sytuację z 87 minuty, niegroźna sytuacja gdzie został minięty z 40 metrów, ale był asekurowany, przez Malcoma (słusznie wypomniana, tylko czy takie sytuacje zawsze są wypominane innym zawodnikom? trochę to na siłę:). Dostał żółtą kartkę za stratę Coutinho, następnie Alenia i Arthur którzy widać że z defensywa nie za bardzo mają wiele wspólnego wzieli nieudolnie zawodnika w kleszcze i odpuścili, następnie Pique dał się ograć a Roberto schodził ze swojej pozycji asekurując środek pola i faulem naprawiał blędy kolegów. Jak pamiętam Chumi gdy został dwa tygodnie temu ograny dostał całą linijke pochwał za... "słuszny faul, przeprowadzony bez zarzutu". Ocena przeciętna plus? Hmmm, każdy ocenia jak chce.

"Uspokoił grę i unieruchomił rywali w środku pola."
Tak, to jest o Rakiticu...
No po prostu tak unieruchomil rywali, ze od zejscia Melo i Alenii to Ogory podchodzily pod nasze pole karne jak chcialy.

Oceny bardzo dobrze wystawione. Według mnie wszystko się zgadza. Czasem mam wątpliwości co do niektórych ocen, ale te są w porządku. Super robotę robicie z tymi ocenami, zawsze fajnie się czyta, dzięki i trzymajcie tak dalej :D