Clement Lenglet: Piqué to jeden z najlepszych środkowych obrońców na świecie

Dariusz Maruszczak

22 stycznia 2019, 17:48

ABC

11 komentarzy

W przededniu rywalizacji Barcelony z Sevillą w Pucharze Króla Clement Lenglet udzielił wywiadu dla dziennika ABC. Francuz opowiedział w nim m.in. o swoim byłym klubie i adaptacji w zespole Blaugrany.

ABC: Można być jednocześnie wspaniałym i skromnym piłkarzem?

Clement Lenglet: Oczywiście. Człowiek to człowiek i nie ma znaczenia, czym się zajmuje. Bycie dobrym piłkarzem jest w porządku. To okazja do przeżywania wyjątkowych chwil. Jednak bycie dobrym człowiekiem to podstawa. Jak długo można być piłkarzem? Piętnaście lat? Człowiekiem jest się do śmierci.

Jaki jest Messi?

Zaskakujący. Wydaje się niemożliwe, kiedy widzi się jego grę, kiedy widzi się z zewnątrz, co robi, a tak naprawdę jest bardzo zwyczajny i skromny. Wydawało mi się, że światowe gwiazdy mogą przeżywać życie inaczej, nie wiem...

Doceniasz to, gdzie jesteś?

Myślę, że nie… Jestem tak zaangażowany i skupiony na treningach, że nie myślę o tym, gdzie jestem ani z kim. To wszystko ułatwia. Jest trening i staram się spisać na nim jak najlepiej, podobnie podczas meczu. Kiedy wracam do domu, niekiedy myślę o wszystkim, co przeżywam. To niesamowite, że gram u boku najlepszego piłkarza na świecie i w całej historii oraz z tyloma wspaniałymi zawodnikami.

Dużo cię kosztowała zmiana klubu?

W Barcelonie gramy z wysoko ustawioną defensywą. To normalne, że na początku trzeba było się przyzwyczaić do niektórych rzeczy. Gdy jest się środkowym obrońcą, rzadko zdarza się, żeby bramka była pięćdziesiąt metrów za plecami. Z biegiem czasu człowiek nabiera pojęcia o grze na tej pozycji w Barcelonie.

Kto ci pomaga?

Wiele osób. Trener Valverde często ze mną rozmawia. Podobnie jak Piqué, który jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie na mojej pozycji. Podczas treningów robimy wiele małych gierek. Trzeba zawsze naciskać na rywala. Gdy widać, że partner z obrony stosuje pressing, robi się to samo.

Z kim masz najbliższe relacje?

W szatni jestem obok Busquetsa i często rozmawiamy, podobnie jak z Umtitim i Dembélé.

Utrzymujesz kontakty z którymś z kolegów z Sevilli?

Tak. Nie rozmawiamy codziennie, ale piszemy ze sobą na whatsappie.

Z kim?

Z Wissamem, Amadou, Mercado, Escudero, Carriço…

Ben Yedder jest spektakularny, prawda?

Tak, ma ogromne umiejętności. Na ostatnich metrach stanowi wielkie zagrożenie. Trzeba mieć go stale na oku.

Jesteś gotowy, aby po raz pierwszy zagrać jako gość na Sánchez Pizjuán?

To będzie dziwne. Otoczenie, wejście do szatni gości, słuchanie hymnu jako rywal... To będzie wyjątkowa chwila.

Co sądzisz o rywalizacji Barcelony z Sevillą?

Mierzenie się z Sevillą zawsze jest trudne. Mówią to wszyscy, którzy grali na Sánchez Pizjuán. To będzie mój pierwszy raz, ale wiem, że damy z siebie wszystko. Szczerze mówiąc, uważam, że ta rywalizacja będzie trudna dla obu zespołów.

Valverde dał w niedzielę odpocząć kilku zawodnikom, między innymi Messiemu, Rakiticiowi czy tobie.

Teraz jest wiele meczów do rozegrania i w spotkaniu z Sevillą musimy być gotowi na 100%.

Będziecie?

Taką mam nadzieję. Jestem wdzięczny kibicom Sevilli za to, jak mnie traktowali przez cały czas, ale teraz mam obowiązki wobec Barcelony. To było niewiarygodne półtora roku, które sprawiło, że jestem tym, kim jestem. Nie zapomniałem dopingu kibiców Sevilli.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pique jest jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie , ale tylko wtedy gdy ne meczu jest skoncentrowany w 100% . W przeciwnym razie robi proste błędy które wiele razy w tym sezonie skutkowały stratą bramki . Oby ustabilizował swoją grę bo jest w tym sezonie bardzo nierówny potrafił zagrać świetnie , ale i potrafił grać piach i zawalać bramki . Niestety więcej razy zawalał aniżeli grał dobrze , miejmy nadzieje że od teraz więcej będzie miał dobrych meczów .

Pique BYŁ najlepszym obrońcą na świecie lub jak kto woli jednym z najlepszych w latach 2010-15. Obecnie jest wielu lepszych ale jest pewniakiem za zasługi

Pique to skonczyl kariere razem z Puyolem.

Lenglet w fajnej formie jest oby tak najdłużej !

Zdecydowanie top 5 obrońców Ligi.

Przekaz od Clementa dla La Rambli - "Trener Valverde często ze mną rozmawia." No chyba że trener rozmawia tylko z niektórymi, a np. Malcomowi nic nie wyjaśnia, a chce od niego nie wiadomo co.

Oby można było powiedzieć to samo o Tobie za jakiś czas, Clement.

Jeśli nadal tak dobrze będzie się rozwijał i takie dobre mecze grał jak ostatnio, to Big Sam będzie musiał powalczyć o pierwszą 11. Byłem sceptycznie nastawiony na ten transfer, ale na szczęście się myliłem. Brawo i oby tak dalej.

świetny transfer,Francuz spisuje się bez zarzutu